Lidové noviny

V horách vyhrál Kuss, vede Pogačar

- ANDORRA LA VELLA

Nedělní horskou patnáctou etapu cyklistick­é Tour de France z Céretu do Andorry vyhrál po samostatné­m úniku Sepp Kuss a stal se prvním americkým vítězem na „Staré dámě“po deseti letech. Celkově dál jasně vede slovinský obhájce prvenství Tadej Pogačar.

Kuss nastoupil v prudkém stoupání 20 kilometrů před cílem a nakonec dojel s náskokem 23 sekund před španělským veteránem Alejandrem Valverdem. Po předloňské­m etapovém triumfu na Vueltě si Kuss připsal premiérovo­u výhru na Tour a napodobil úspěch krajana Tylera Farrara z roku 2011.

Skupina aspirantů na celkové prvenství v čele s Pogačarem ztratila v Pyrenejích na Kusse téměř pět minut. Na druhé místo průběžného pořadí se vrátil Kolumbijec Rigoberto Urán, na Pogačara ztrácí přes pět minut. Třetí je Dán Jonas Vingegaard.

Jediný český cyklista na Tour Petr Vakoč dojel s půlhodinov­ou ztrátou a celkově je na 121. místě.

V pondělí mají jezdci před závěrečným týdnem volný den.