Lidové noviny

Pogačar letí za obhajobou žlutého dresu

-

Královskou 17. etapu letošního ročníku Tour de France v Pyrenejích vyhrál po dominantní­m výkonu slovinský cyklista Tadej Pogačar. Druhým triumfem ve 108. pokračován­í slavného závodu si upevnil celkové vedení a udělal další krok k obhajobě prvenství. V závěrečném stoupání do průsmyku Col du Portet Pogačar roztrhal vedoucí skupinku a tempo s ním udrželi jen Dán Jonas Vingegaard a Ekvádorec Richard Carapaz. Na posledních dvou kilometrec­h zaútočil posledně jmenovaný, jenže Pogačara nesetřásl, následně se vrátil zpět i Vingegaard a oba jej poté zdolali v závěrečném finiši, který odstartova­l 22letý obhájce žlutého dresu. Vingegaard obsadil druhé místo, které mu nově patří i v průběžné klasifikac­i, v níž ztrácí na Pogačara pět minut a 39 sekund. Carapaz je třetí o další čtyři sekundy zpět. Dosud druhý Kolumbijec Rigoberto Urán dnes dojel na devátém místě a klesl na čtvrtou příčku.