Dítě ve vozíku znamená velké riziko

Při srážce je „pasažér“přesně ve výšce nárazníku auta

MF DNES - - Názory -

Máme malé děti a milujeme cyklistiku. Výsledkem je, že hledáme cesty, jak si užívat cyklistiku i s malými dětmi, které ještě nejezdí samy. Možnosti na výběr jsou dvě – dětská sedačka na kole či dětský vozík za kolem. Pokud s sebou bereme více dětí, výběr je ještě komplikova­nější.

Předem říkám, že se odmítám pouštět do právních výkladů, co na to platná legislativ­a. Jde mi o bezpečnost.

Rizika, na která musíme myslet, jsou dvě. Vlastní havárie cyklisty – sami do něčeho narazíme či spadneme. Horší varianta je ta druhá: někdo do nás narazí, většinou logicky zezadu, protože cyklisté jezdí po stejné straně jako rychleji jedoucí auta, kamiony, motorky či jiní cyklisté.

Sedačka je lepší

Měl-li bych si vybrat mezi sedačkou či vozíkem, sáhnu po sedačce. Nejen že je levnější a skladnější, ale je i lepší pro dítě v případě, že dojde ke srážce s autem. Je totiž výše než nárazník a maska osobního vozu, a vyhne se tak tomu prvnímu úderu, který je pro člověka nejvíc destruktiv­ní – a ten je také největším rizikem pro dítě ve vozíku, které má tělo i hlavičku právě ve výšce nárazníku a přední masky. I kdyby přilba dítěte ve vozíku dokázala ochránit hlavu, nezabrání velkému přetížení na hlavě a na celém těle, což vede často k těm nejhorším koncům.

A nezabrání tomu ani sebelepší konstrukce vozíků. Víme, jak vypadají po nárazu auta, a to mají dokonalé deformační zóny, které vozík nemá a prakticky mít nemůže. Samozřejmě záleží hodně na rychlosti nárazu.

Mám-li tedy říci, zda je vozík za kolo bezpečný v klasickém silničním provozu, tak říkám: není. Je fér říci, že jezdí-li okolo nás auta, převážení dítěte ve vozíku je velkým rizikem. Navíc dítě neohrožuje jen riziko dopravní nehody, ale také emise z automobilů a přízemní ozón, který se nejvíce objevuje u silnic právě v letní sezoně.

Není silnice jako silnice

Na druhé straně jsem proti snaze zakázat vozíky v silničním provozu – vždyť hodně záleží na té které silnici, na tom, kdy a jak s vozíkem jedeme. To bychom stejně mohli zakazovat třeba tříletým či čtyřletým dětem, aby jezdily na vlastním kole po silnici. I jejich hlavička a tělíčko jsou v případě nárazu automobilu příliš nízko. Sice si myslím, že náraz bude probíhat pro tělíčko poněkud jinak a teoreticky trochu lépe, na druhou stranu může být malý cyklista snáze přehlédnut­elný, a navíc je u něj větší riziko, že jako nezkušený a méně opatrný náhle uhne a vjede pod kola projíždějí­cího auta. A právo takového dítěte jet na kole po rušné silnici nikdo nezpochybň­uje, pokud jede v doprovodu.

Tedy na otázku „vozík za kolo ano, či ne?“ odpovídám: „Když ano, tak... volit co nejlepší trasu, zajistit viditelnos­t za každého počasí na velkou vzdálenost, za vozíkem nechat jet další dospělé cyklisty. Amít štěstí.“

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.