MF DNES

Skočí Ammann pro vysněný titul?

-

Ve sbírce má čtyři olympijská zlata, v Sapporu 2007 se stal mistrem světa a v roce 2010 přidal Simon Ammann titul ze šampionátu v letech v Planici.

Jediná trofej mu chybí: triumf na Turné čtyř můstků. Dosáhne na něj dnes v Bischofsho­fenu (15.55, ČT sport)?

V průběžném pořadí ztrácí 32letý švýcarský skokan necelých deset bodů na rakouský objev sezony Thomase Dietharta. „Ale pořád mám docela dobrou šanci.“

Letité zkušenosti mu mohou po- moct. „Ale soupeře nikdy nepodceňuj­u. Thomas je stejně jako všichni Rakušané velice silný psychicky. Bude to těsný boj.“

V k. o. systému nastoupí favorité proti sobě v prvním kole.

Ammannovi sedí můstek v Bischofsho­fenu víc než ten v Innsbrucku. Ale i po sobotním závodě se Švýcar usmíval. Větrnou loterii přitom jury předčasně ukončila v průběhu 2. kola – když na pokusy čekalo devět nejlepších. Poryvy větru už ale byly příliš silné.

Ammann v 1. kole chytil ideální podmínky, doplachtil na druhé místo za Fina Anssiho Koivurantu. A Diethart byl pátý. „Od začátku sezony máme šílené podmínky, ale já měl tentokrát ty lepší. Byl jsem agresivní, hodně jsem chtěl snížit ztrátu v celkovém pořadí,“říkal pak Ammann.

Po 22. místě byl spokojený i Jan Matura, poprvé letos na turné bodoval Antonín Hájek (26.).

V dnešním závodě další body nepřidá, z kvalifikac­e postoupila čtveřice Matura, Janda, Kožíšek, Hlava.