K

MF DNES - - DNES ROZHOVOR -

Velké procento populace má problémy s vypadáváním vlasů. V zahraničí se skvěle uvedly přípravky THERMAL, ke kterým mnoho lidí nahlíží jako k poslední naději zbavit se těchto problémů. V České republice je výhradním dovozcem těchto velmi kvalitních výrobků firma SENS. Proto jsme její zástupce požádali o krátký rozhovor. Mohli byste naše čtenáře seznámit s tím, co si mají představit pod pojmem vlasová kúra THERMAL? Nejmodernější technologie výroby THERMALU kombinuje známé účinky termální vody se speciální patentovanou recepturou. Účinné látky přípravku THERMAL jsou biosyntetické metalproteiny, které mají v buňkách důležitou regenerační úlohu. Vlasové přípravky THERMAL svými vynikajícími hydratačními vlastnostmi dosahují rozsáhlých pozitivních účinků a mají široké uplatnění. Víme, že vlasová kúra THERMAL se vlastně skládá z krému a z šamponu. Můžete nám blíže popsat jednotlivé výrobky? THERMAL krém je speciálně vyroben jako stimulátor vlasového růstu. Jeho účinné látky pronikají hluboko ke kořínkům vlasů, regenerují vlasové cibulky a vyživují vlas po celé jeho délce. Je vynikající pro zastavení nadměrného vypadávání vlasů a zastavení tvorby koutů. V mnoha případech aktivuje vlasové cibulky a obnovuje růst vlasů na místech, kde jsme se s pleší již smířili. THERMAL šampon doporučují lékaři na základě klinických zkoušek při nadměrném vypadávání a lámání vlasů, při tvorbě koutů a pleše, při opakované tvorbě lupů i na silně poškozené vlasy. Podporuje růst vlasů a má optimální PH. Jak správně se mají tyto přípravky používat? Před umytím vlasů krém pečlivě vetřete do pokožky hlavy a do vlhkých vlasů. Nechte krém 20 – 30 minut působit. Poté, co se účinné látky krému vstřebají, vlasy umyjte THERMAL šamponem, který obsahuje stejné bioaktivní látky. Jedna kúra se skládá ze dvou částí – a to ze 2 ks TH krému a jednoho kusu TH šamponu. Jelikož předpokládáme, že o výrobky THERMAL je velký zájem, jak zabezpečujete, aby se co nejrychleji dostaly k zájemcům. Jelikož v současné době nejsou běžně k dostání v lékárnách, může si je zákazník přímo v místě firmy zakoupit nebo objednat a velmi rychle mu budou zaslány na dobírku. A poslední otázka. Kde vaše firma sídlí a kolik THERMAL přípravky stojí? Adresa firmy je SENS – Komenského 606, 697 01 Kyjov. Tel.: 518 615 091. THERMAL krém lze pořídit za 330,- Kč a THERMAL šampón také za 330,- Kč. Za celou vlasovou kúru, která se skládá ze 2 krémů a 1 šamponu zákazník tedy zaplatí 990,- Kč. Děkujeme za rozhovor.

připravil M. K. ouříte? Jsem sváteční kuřačka.

K dobrému vínu si čas od času cigaretu dám. Nedávno jsem po téměř dvaceti letech přestal, kouřil jsem krabičku denně. Jsem zapřísáhlý nekuřák. Zkusil jsem to jednou v patnácti letech, zvracel jsem a skoro nedoběhl domů. Od té doby jsem cigaretu neměl v puse. Já s oblibou říkám, že jsem přestal v patnácti. Kouřím od jednadvaceti až dodnes a kouřím ráda.

Co si myslíte o tom, že se od minulého týdne nesmí v restauracích kouřit? Je to jednoznačně dobře.

Nesouhlasím s tím a podepsal jsem petici, aby si to hospodští mohli rozhodnout sami.

Já to vítám. Zakouřenou místnost vnímám odjakživa jako špinavou. Připomíná mi totáčovské časy, kdy se kouřilo všude, a nesnáším, jak mám po návratu domů uzené šaty i vlasy, zánět spojivek a bolí mě hlava.

Jsem taky rád, že se v hospodách přestane kouřit. V našich dvou restauracích už nekouříme dlouho a jedna má stavebně upravené oddělené prostory. Mám radši nezakouřený prostor než zakouřený, navíc je to světový vývoj.

Světový vývoj, ale kde to pak skončí? Nejdřív zakážeme cigarety, pak alkohol, pak uzeniny, cukr, a co ty chemické látky v jídle? Vždyť je to nesmysl. Jenom diktát a zvůle. Měla bych stejný názor, i kdybych nebyla kuřačka. Protože to, jestli se v podniku kouří, si má rozhodnout majitel. Host se pak svobodně rozhodne, jestli do takového podniku chce, nebo nechce.

Rozhodne si to majitel, pane Vízku?

Nerozhodne. Já mám hospodu pětatřicet let a vždycky jsem ji chtěl nekuřáckou. Dokonce jsem to i jednou zkusil. Vydržel jsem to dva dny, protože jsem tam byl sám. Takže jsem to kouření tam zase musel povolit, nemohl jsem s tím nic dělat.

My bychom to zase kuřákům i dovolili, ale v našich restauracích nebylo možné ty kuřácké prostory stavebně oddělit a nekuřácký zákon se blížil, tak jsme je prostě udělali nekuřácké. O některé zákazníky jsme tím přišli, to vím určitě, protože mi to i řekli.

Navíc jediná obrana proti štiplavému kouři je zapálit si taky, takže to vlastně nutí ostatní ke kouření.

Nebudou tedy hospody a restaurace teď prázdné?

Já ten brekot, že teď nebudou lidi v hospodách, nechápu. Vždyť už je jiná doba. Lidi nemají čas vysedávat hodiny v putykách. Tak si holt nedají to bidlo mezi pivy, ale až po.

BOUČEK VERSUS VÍZEK. O zákazu kouření v restauracích diskutovali minulý týden v pořadu Rozstřel na iDNES.cz. „Cigarety bych zdražil i na tři sta korun,” řekl Vízek. „To už by byla šikana směrem k těm, co podnikají,” reagoval Bouček.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.