Allez Caro! Místo Caroline se však radovala Karolína

MF DNES - - SPORT - Zápisník Miroslava Němého reportéra MF DNES v Paříži

Na blízké Avenue de la Porte d'Auteuil zahoukal čísi klakson. Fotoaparáty v rychlém tempu cvakaly. A obojí bylo slyšet!

I tohle bylo vítězství Karolíny Plíškové. Na centrálním kurtu Philippa Chatriera se nekonala žádná francouzská divočina. „Allez Caro!“snažili se ti nejvytrvalejší roztleskat krajany, ale málokdy to přetrvalo déle než pár sekund. Místo domácí Caroline (Garciaové) slavila česká Karolína. Vyhrála na antuce i v hledišti.

„Bylo to v pohodě, čekala jsem to horší. Pár chvil se našlo, ale ne moc. Možná mě mají rádi?“usmála se semifinalistka turnaje.

Možná ano, vždyť dívka s maorskými tetováními k žádným velkým negativním emocím nevybízí. Ale především Plíšková vůbec nedopustila, aby se Francouzi nastartovali.

Na posvátném „Chatrierovi“neházela raketou jako Barbora Strýcová, proti níž se pak zdvihl vír hluku a ona uznala: „Když uděláte jedinou negativní věc, tak vás vybučí.“

Neskončila jako loňská šampionka Garbine Muguruzaová, která po prohře s domácí Mladenovičovou v slzách trpěla tím, že jí mohla tenisová Paříž projevit více respektu. Místo toho šlo ve chvílích ticha v obvykle tak hlučné antukové samotě slyšet: „Ještě jedno eso. Pojď, jdeme! To-je-ono! Kája, Kája!“

Také trenér David Kotyza to ocenil. „Soupeřka neměla fáze, v nichž by dominovala, zahrála hodně vítězných míčů a publikum strhla. Z divácké strany to bylo malinko rozpačité, ale to nám nevadí,“řekl.

I zásluhou soupeřky. „Caroline je normální, obyčejná holka,“říká Plíšková. „Mladenovičová tomu hodně pomáhá; Caroline se povzbudí, ale nedělá žádné scény. A lidi se podle toho chovají taky. Zápas byl vyrovnaný – kdyby chtěli, mohli fandit trochu víc. Ale bylo to hodně v pohodě.“A tak si pro triumf došla nikoli Caro, nýbrž Karo.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.