Češi přivezli z výstavy EXPO v kazašské Astaně bronzovou sošku za pavilon B

MF DNES - - ASTANA EXPO 2017 -

rány Mezinárodní světové výstavy Expo 2017 v kazašské Astaně se v neděli po třech měsících naposledy zavřely. A Češi mohli začít slavit, důvodů bylo hned několik. Český pavilon získal prestižní ocenění a trhal rekordy v návštěvnosti, velký zájem byl o vystavené technologie i českou restauraci.

Mezinárodní úřad pro výstavnictví BIE (Bureau of International Expositions), ocenil na slavnostním galavečeru Český pavilon bronzovou soškou v kategorii Pojetí tématu „Energie budoucnosti“.

„Je to mimořádný úspěch naší země na tomto světovém fóru, o kterém na počátku příprav nikdo ani nesnil. Účast České republiky je splněna na 150 procent,“vyjádřil se generální komisař ČR Jan Krs. Zlato v této kategorii získalo Finsko, stříbrnou medaili má Singapur. Přehlídka Expo 2017 začala v Astaně 10. června a skončila v neděli 10. září, účastnilo se jí 115 zemí a 22 mezinárodních organizací.

Českou účast zajišťovalo ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s agenturou CzechTrade, generálním dodavatelem celého pavilonu ČR byla firma ARTEO CZ s.r.o. „Jako realizační společnost si ocenění pavilonu nesmírně vážíme, protože to mimo jiné potvrzuje, že zvolená koncepce i vybraný náš návrh řešení expozice a pavilonu byl správný,“uvedl Miroslav Sýkora, jednatel společnosti ARTEO CZ s.r.o.

„Ukázalo se, že ve srovnání s ostatními pavilony, které byly mnohdy velice efektní, ale nepřinášely žádná sdělení, nebo to sdělení nebylo jasné, bylo představení konkrétních řešení v našem pavilonu daleko vhodnější,“uvedl jeden z autorů expozice profesor Jan Němeček.

Rekord: Český pavilon navštívilo půl milionu lidí

Další splněnou metou byl celkový počet návštěvníků, který ve chvíli uzavření pavilonu dosáhl počtu přes 500 tisíc. Celková návštěvnost EXPO byla 3 860 000 lidí. Český pavilon tedy navštívil zhruba každý sedmý návštěvník, což je ve srovnání s minulými Expo nový český rekord. „Přestože průchodnost pavilonu byla projektována na 15 tisíc návštěvníků denně, rekord v denní návštěvnosti byl 17 382 a pavilon takovému náporu nejenom odolal, Zájem o Českou republiku ale ještě jej zvládl přímo skvěle,“pochvaluje si jednatel společnosti ARTEO Bohumil Bochňák.

Půlmiliontým návštěvníkem Českého národního pavilonu na EXPO 2017 se stala Dina Mukuševa z Astany. „Byla jsem v Praze a strašně se mi tam líbilo, hlavně památníky a jídlo, kterého u vás dávají skutečně veliké porce. Na vaší expozici mne zaujalo nejvíce létající kolo a letadlo na elektrický pohon,“uvedla Dina, která navštívila Expo poslední den před jeho uzavřením.

Kazaši si vybrali dvě české technologie

Za největší úspěch české účasti ale považují odborníci dosažené obchodní výsledky. „Malé EXPO je vždy specializovanou a úzce zaměřenou výstavou. Pro země, které se rozhodují o případné účasti, je klíčové tematické zaměření a také hostitelské teritorium. EXPO 2017 v Astaně se zaměřením na Energii budoucnosti je pro ČR lákavé z obou hledisek, pro tuzemské firmy je energetika mimořádně zajímavým oborem. Česko se proto letos vůbec poprvé rozhodlo světové výstavy, označované jako malé EXPO, zúčastnit,“vysvětlil náměstek ministra průmyslu a obchodu Vladimír Bärtl.

Snahou kazašské vlády bylo EXPO 2017 využít dále a šířeji. Pověřila tedy své Ministerstvo energetiky Před kazašským pavilonem provést výběr zde prezentovaných technologií v mezinárodních pavilonech k dalšímu využití v kazašském průmyslu a ekonomice. „Kazachstán si stanovil ambiciózní cíl dostat se do roku 2050 mezi třicet nejvyspělejších zemí světa. Výstava EXPO se měla stát určitým „výkopem“tímto směrem. Rozhodnutí o jejím uspořádání mělo Kazachstánu umožnit využít nejmodernější technologie a inovace jakožto katalyzátoru a naložit s výstavou jako se zdrojem, z něhož bude moci země čerpat při svém dalším rozvoji,“doplnil Bärtl.

Z českého pavilonu si Kazaši vybrali dokonce hned dvě řešení – elektrárnu s technologií termického zpracování odpadů od společnosti Hedviga Group a elektrobus Škoda Electric z Plzně. „Obchodní úspěch zaznamenaly i domácí vodní turbíny Benešovské společnosti Mavel, skládací elektrokolo Ekolo a další představené výrobky a řešení. Tento výsledek je pro českou účast daleko cennější než ocenění designu pavilonu, nebo počtu jeho návštěvnosti. Na žádném z předchozích Expo se ještě nepovedlo Čechům zhodnotit účast a do ní vynaložené prostředky i takto obchodně,“zdůrazňuje Bohumil Bochňák. „V našem pavilonu proběhla i řada různých odborných a obchodních prezentací, kde byl kladen důraz na mezinárodní výměnu technologií a řešení v oblasti energií a energetiky. Kromě již zmíněných konkrétních výrobků zde uskutečnily své prezentace i svazy průmyslu a dopravy, malých a středních podnikatelů, chemického průmyslu, i vysoké školy ČVUT, VŠCHT a celá řada dalších firem a institucí,“dodává.

I počet a úroveň významných návštěv českého pavilonu přesáhla minulé účasti na EXPO. „Kromě našeho prezidenta Miloše Zemana a předsedy Senátu Parlamentu České republiky Milana Štěcha to byl i předseda Senátu Kazachstánu pan Kassym-Tokayev a vicepremiér Ruské federace a poradce prezidenta Putina Arkadij Dvorkovič. Dále na dvě desítky ministrů našich i zahraničních, několik guvernérů, arabských šejků, vatikánský kardinál Peter Turkson a bezpočet náměstků ministrů, starostů měst i hejtmanů,“vyjmenovává Bohumil Bochňák.

24 tisíc piv, pět tisíc porcí koňského guláše

Neméně úspěšná byla i restaurace v českém národním pavilonu „Český les“jejíž provoz zajišťovala restaurace STARÁ MYSLIVNA KONOPIŠTĚ. Za celou dobu výstavy ji navštívilo více jak 20 tisíc hostů, kteří zkonzumovali na 24 tisíc půllitrových piv Budějovického Budvaru, na dva tisíce porcí svíčkové na smetaně, dva tisíce porcí smaženého sýra, 1,5 tisíce porcí pečené kachny a dalších typicky českých pokrmů. Největším hitem celého EXPO 2017 se ale stal klasický český guláš z koňské zvěřiny podle starodávných českých receptur, který se stal jakousi spojnicí mezi českou a kazašskou kuchyní. Důkazem byl i jeho výdej, který překročil počet pět tisíc porcí.

Připravit typicky český pokrm z koniny napadlo vedoucího a šéfkuchaře restaurace STARÁ MYSLIVNA Filipa Bártu. „Pokrmy z koniny jsou v Kazachstánu v nabídce každé restaurace, oba národní pokrmy BešBarmak a Kazy jsou z koniny. U nás je koňské maso řazeno mezi zvěřinu, takže do naší zvěřinové restaurace přímo zapadá,” vysvětluje šéfkuchař. „Při návštěvě naší restaurace vnímali Kazaši guláš z koniny velice vstřícně s tím, že konzumaci koniny neodsuzujeme, ale naopak tímto podporujeme. Tento pokrm se mimochodem stal nesmírně populární i mezi Čechy a Slováky, kteří na EXPO2017 pracovali, nebo jej navštívili jako turisté,“podotýká.

Martin Kolovratník (vpravo), předseda Hospodářského výboru Parlamentu ČR, spolu se šéfkuchaři restaurace.

Fronta před pavilonem České republiky v předposlední den konání výstavy EXPO 2017.

Generální komisař účasti České republiky Jan Krs spolu s ředitelem pavilonu Bohumilem Bochňákem.

Udílení cen na slavnostním galavečeru, třetí cenu přebírá komisař a ředitel pavilonu. 4 x Foto: Archiv Arteo

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.