Pražané volí tři nové senátory, čtvrtého již mají

MF DNES - - PRAHA -

Podle předsedy Institutu politického marketingu Karla Komínka se hodnotí efektivita politické kampaně velmi obtížně. Přepočet na hlasy vnímá jako možnost, jak vyhodnotit výsledek, přestože to má určitá úskalí.

„Výška rozpočtu se špatně poměřuje. Strany, jako jsou Piráti, totiž nedělají příliš velkou venkovní kampaň, ale soustředí se spíše na online, který je podstatně levnější,“říká Komínek. Strany se přizpůsobují voličům, které se „loví“.

Zatímco voličské jádro Pirátů jsou spíše mladí lidé, kteří nemají problém pracovat s počítači, online kampaň zaměřená na starší osoby by takové plody úspěchu nepřinesla. „Strany, které cílí na seniory, proto musí více investovat do venkovních kampaní,“popisuje Komínek. Jde kupříkladu o ČSSD či komunisty.

Na venkovní kampaň se hodně zaměřilo i hnutí ANO, které cílilo na sídliště. Voliče chtělo na svou stranu získat i „Sousedskými večeřemi“

Foto: Dan Materna, MAFRA

Nezájem voličů provází druhé kolo voleb do Senátu, které začalo včera a dnes pokračuje od 8.00 do 14.00. Volí se v obvodech Praha 2, 8 a 12. Ve dvojce kandiduje Marek Hilšer (44,45 % v prvním kole) proti Liboru Michálkovi (za Piráty, 15,57 %), osmý obvod nabízí souboj Lukáše Wagenknechta (Piráti 18,15 %) a Pavla Dungla (TOP 09, 15,29 %) a dvanáctou městskou část chce ovládnout Pavel Fischer (47,98 %) a Eva Tylová (Piráti+LES, 16,10 %). Již minulý víkend v Praze 4 vyhrál Jiří Drahoš s 52,65 procenta. (et)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.