Na zeď slávy patří i Ester

Dřív na ni vzhlížela s posvátnou úctou. Teď už i Ester Ledecká patří na zeď slávy firmy Atomic.

MF DNES - - SPORT -

Matěj Tomíček reportér MF DNES

a historka je stará dva roky. Odehrála se v rakouském městečku Altenmarkt, v sídle společnosti Atomic. Ester Ledecká si tehdy přišla až nepatřičně. Dostala se do blízkosti hvězd, které v minulosti vídala jen v televizi. „Jsem ráda, že tu můžu být,“soukala ze sebe skromně.

O dva roky později a se dvěma zlatými medailemi z olympiády v Pchjongčchangu se toho ve světě české obojživelnice dost změnilo.

I v továrně Atomicu to bylo ve čtvrtek odpoledne jasně viditelné.

„Vítejte v Silicon Valley lyžařského sportu,“pravil šéf společnosti Wolfgang Mayrhofer.

Čekala tu eskadra rakouských, italských a pochopitelně taky českých novinářů. A čekala dlouho. Moderátorka a bývalá vítězka Světového poháru Alexandra Meissnitzerová postupně na pódium zvala všechny lyžaře, kteří s Atomicem spolupracují. Až po hodině přišla řada na Ledeckou.

Potlesk pro dívku z Čech

já si ráda počkám,“popisovala rozverně. Jak by také ne, vždyť se díky korejskému zlatu stala stájovou čtyřkou.

Mezi legendami

Chtěla bych mít její talent, skákat ze sportu do sportu a všechno vyhrávat. Ale bohužel umím jen lyžovat. A ona mě stejně porazí,“poklonila se vítězka 82 závodů Světového poháru.

Rakušanky měly strach

I americkou hvězdu Ledecká v minulých týdnech na tradičním předsezonním soustředění v Chile porážela. Stejně jako všechny Rakušanky, které pak byly natolik zoufalé, že místo tréninkových vosků sáhly k těm závodním.

Jednoduše proto, aby se k Češce aspoň trochu přiblížily.

„V prvních dnech jim dávala na prdel, pak už tolik ne. Až později nám přiznaly, že opravdu mazaly závodní vosky,“smál se Tomáš Bank.

„No, Tomáš zveličuje. On má rád senzace,“snažila se úsměvnou příhodu mírnit lyžařka.

V přípravě se hodně zaměřila na starty, ve kterých dost zaostávala. Pilovala techniku bruslení, intenzitu odpichování hůlkami. Našla také nové lyže, které by měly být podobně rychlé jako ty olympijské.

A občas, světe div se, si sama řekla o konec tréninku!

„To se fakt nestává,“vyprávěl Bank. „V srpnu byla nemocná, měla strach, aby to nepřehnala. Ze tří týdnů byla rozumná tak tři dny.“Do poolympijské sezony už nevyrazí s prasklými sjezdařskými botami, se kterými vyhrála olympijské zlato. Nahradila je novými, které si vybrala z šesti párů.

„Na víc jsem neměla čas. Možná by se našly ještě nějaké rychlejší, ale radši si v nich zatrénuju a získám rychlost v tréninku než v botách,“popisuje.

A jak moc rychlá tedy může letos být? „Když bude všechno O. K., v rychlostních disciplínách by měla v každém závodě atakovat desítku. Mohla by být i nějaká bedna. Neříkám, že bude vyhrávat každý závod, ale jednou za sezonu se to může povést,“má jasno Bank.

Třeba zase na vrcholu sezony – na únorovém mistrovství světa v Äre.

Ester Ledecká na lyžích od Atomicu vyhrála olympiádu a v hierarchii týmu postoupila na čtvrté místo.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.