Fakta Ledecká a smlouva

MF DNES - - SPORT -

Už nebyla tak nervózní a nesvá ze všech těch kamer a mikrofonů.

Ze stydlivé dívky se za ty dva roky stala globální hvězda, která přerostla hranice sportu. Dostala se dokonce i na zeď slávy, která v továrně visí. „Vždycky jsem si přála na té zdi jednou být. Když jsem byla menší, chodila jsem kolem nahoru po schodech, kde si nechávám dělat lyžáky. A vždycky jsem si ty rámečky prohlížela a říkala si: Tady je Marcel (Hirscher), tady Hermann (Maier). Kéž bych tu jednou byla i já,“vyprávěla.

Teď k oběma přidala i svou fotku s lyžemi nad hlavou po olympijském triumfu v super-G. Vedle ní visí třeba i rakouská legenda Annemarie Moserová-Pröllová.

„To jsou docela dobrá jména,“pousmál se trenér Tomáš Bank.

On i Ledecká se mají čím chlubit. I největší hvězdy sjezdového lyžování už dívku z Čech berou jako sobě rovnou.

„Všechny nás inspiruje, klobouk dolů,“prohlásil sedminásobný šampion Světového poháru Hirscher.

Nejlepší lyžařka historie Lindsey Vonnová zase Ledeckou občas pozdraví jako první. Pro Češku má jen slova chvály. „Ester je úžasná. Ester Ledecká včera vyrazila na italský průsmyk Stelvio, kde bude ladit formu na snowboardu, než se přesune do Severní Ameriky, kde začne Světový pohár. Že stále nemá podepsanou reprezentační smlouvu se svazem lyžařů? To vůbec neřeší. „Chci závodit za Českou republiku,“zopakovala s úsměvem. Po mediální přestřelce její agentury se svazem panuje nyní klid zbraní. „Věřím, že to podepíšou,“říká trenér Tomáš Bank.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.