Turisté mají radši byty než hotely

MF DNES - - Ekonomika -

AMSTERODAM Nejoblíbenějším typem ubytování jsou podle jednoho z největších internetových rezervačních portálů Booking.com už druhým rokem soukromé byty. Jako jednu z nejpříjemnějších zemí označili jeho klienti v nové anketě i Českou republiku, informoval server na svých webových stránkách.

Kromě bytů mají cestovatelé v oblibě i nejrůznější alternativní typy ubytování od venkovských domů až po čluny nebo iglú. Klasické hotely se umístily až na druhém místě. Hodnocení bylo podrobeno 759 845 realit ve 219 zemích.

Nejvíce oceněných ubytovacích zařízení se loni nacházelo v Itálii, Španělsku a Francii. Booking.com sestavuje žebříček oceňovaných ubytování již sedmým rokem, až nyní se ale poprvé rozhodl vyhodnotit nejpřátelštější země podle podílu nejlepších hodnocení. Za Rakouskem se v roce 2018 umístila Česká republika, následovaná Polskem a Novým Zélandem. První příčku mezi nejoblíbenějšími místy obsadilo turecké skalní město Göreme, následované chorvatským městečkem Slunj, známým domy a hotely mezi vodopády. (ČTK)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.