MF DNES

Nejnáročně­jší zápas: ghanský kolotoč: 4 tutovky za 8 minut

-

Když odcházel ze hřiště, rozjaření soupeři se k němu hrnuli a prosili o společnou fotku. Čech jim vyhověl, i když pocity se v něm mísily.

Bylo pár minut po zápase s Ghanou na mistrovstv­í světa 2006 v Německu a Češi prožívali fotbalovou tryznu. Nečekalo se, že s nečitelným africkým týmem prohrají 0:2 a zavaří si před závěrečným utkáním s Itálií. Ale nebýt úžasného výkonu gólmana, mohli dopadnout ještě mnohem hůř. Čech inkasoval už po dvou minutách, ale pak dlouho držel české naděje. Při penaltě

Gyana ho ještě zachránila tyč, ale pak přišla velká série: mezi 70. a 78. minutou pochytal Ghaňanům čtyři tutovky. Až pak inkasoval podruhé.

„Musel bych pátrat v paměti, kdy jsem si naposledy takhle zachytal,“oddechoval v mixzóně.

?? Foto: 2x Getty Images, 2x Profimedia a MAFRA ??