MF DNES

Okamurova volební hymna a levná vejce

Šéf SPD bude kandidovat v Ostravě. Hnutí nasazuje i exministra Baštu. Při kampani si lidé nakoupí na jarmarku

- — Josef Kopecký

Hnutí SPD představil­o včera na Letné s Pražským hradem jako pozadím lídry pro volby do Sněmovny a odstartova­lo kampaň.

Muzikálový zpěvák Petr Kolář zazpíval novou hymnu SPD, kde je vzývána ochrana národa a státu.

Mezi lídry hnutí do voleb je překvapivě i Jaroslav Bašta, bývalý člen vlády Miloše Zemana a později velvyslane­c v Rusku i na Ukrajině. Vede kandidátku SPD v Pardubické­m kraji. Tomio Okamura bude kandidovat v Ostravě.

„Jsem po mamince, babičce a dědovi poloviční Moravák,“zdůvodnil šéf hnutí SPD Tomio Okamura, proč bude lídrem kandidátky v Moravskosl­ezském kraji.

Český jarmark

Jedničkou v Praze bude Josef Nerušil, člen Rady Českého rozhlasu a zaměstnane­c pražského arcibiskup­ství. Podle serveru Seznam Zprávy Nerušil spravuje sociální sítě kardinála Dominika Duky a má na starosti i sociální sítě arcibiskup­ství.

Součástí volební kampaně SPD se stane jarmark, který hnutí pořádá v rámci předvolebn­ích setkání s voliči a deklaruje, že tím chce podpořit české zemědělce a české potraviny za férové ceny. „Přijďte si levně a férově nakoupit na Český jarmark SPD 2021. Ukážeme vám v praxi, jak dobře a levně dokážou čeští sedláci a zemědělci pěstovat a jak nám zahraniční řetězce kvůli EU deformují trh,“hlásá SPD ve svém letáku. Například vejce nabízí za cenu 1,99 korun za jedno. Za cenu kolem dvou korun za kus si přitom vejce mohou běžně koupit i lidé v obchodech velkých zahraniční­ch řetězců, a to díky slevám. Předseda hnutí Tomio Okamura už dříve řekl, že ceny v letáku navrhli sami zemědělci. Po menších městech bude také jezdit kamion nazvaný SPďák.

Volební program SPD nazvala Naše vlast, naše rodiny, náš bezpečný domov. „Chceme normální život pro naše děti, podporu rodiny a tradičních hodnot. Chceme kvalitní české potraviny za přiměřené ceny, chceme naši potravinov­ou bezpečnost a zvyšovat soběstačno­st. Prosazujem­e zestátnění exekutorů a pomoc lidem v dluhových pastech,“citoval šéf SPD z volebního programu hnutí. Skončit má podle něj zvýhodňová­ní nepřizpůso­bivých občanů a diktát menšin.

 ??  ?? U kormidla Tomio Okamura pózuje v kamionu SPĎák (nahoře). Volební hymnu zazpíval Petr Kolář (vpravo). 2x foto: Michal Turek, MAFRA
U kormidla Tomio Okamura pózuje v kamionu SPĎák (nahoře). Volební hymnu zazpíval Petr Kolář (vpravo). 2x foto: Michal Turek, MAFRA
 ?? Foto: Michal Turek, MAFRA ?? Pódium na Letné Zahájení kampaně SPD s Hradem v pozadí se včera obešlo bez davů (vlevo dole).
Foto: Michal Turek, MAFRA Pódium na Letné Zahájení kampaně SPD s Hradem v pozadí se včera obešlo bez davů (vlevo dole).
 ??  ??

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic