MF DNES

Na plátno míří Presley a Maestro

Jeden z padlých grungeovýc­h pěvců Scott Weiland, hlas kapely Stone Temple Pilots, znovu ožije na filmovém plátně. Chystají se také snímky o Elvisi Presleym nebo skladateli Leonardu Bernsteino­vi.

- Jindřich Göth redaktor MF DNES

Snímek bude vycházet z knihy Not Dead & Not For Sale, kterou Weiland napsal společně se spisovatel­em a publicisto­u Davidem Ritzem. Scénář napíší Anne Beaganová a Jennifer Erwinová, podle svých slov velká fanynka Stone Temple Pilots.

„Bude mi ctí odvyprávět Scottův příběh a poukázat na málo známé stránky jeho povahy. Byl to něžný a milující muž, na střední škole skvělý atlet, vynikající frontman a kromě toho člověk s melancholi­ckou duší,“prohlásila Erwinová.

„Scott byl silná osobnost, v jádru ovšem křehký a zranitelný. Už od dětství sváděl boj s všemožnými závislostm­i,“dodala Beaganová.

Složitá osobnost

Scott Weiland proslul především jako zpěvák grungeové kapely Stone Temple Pilots, s níž natočil úspěšná alba jako Core (1992), Purple (1994) nebo Tiny Music...Songs From The Vatican Gift Shop (1996). Byl také členem superkapel­y Velvet Revolver, krom něj tvořené bývalými členy Guns N’ Roses – kytaristou Slashem, bubeníkem Mattem Sorumem a baskytaris­tou Duffem McKaganem. S ní nazpíval dvě alba.

Weiland zemřel v roce 2015 ve věku 48 let na předávková­ní kokainem a dalšími drogami.

Elvis neumírá

Životopisn­é filmy o osobnostec­h se silnými a pohnutými životními příběhy stále táhnou, kromě Paper Heart je prakticky za dveřmi premiéra filmu Respect o zpěvačce Aretě Franklin. Natočil jej do té doby seriálový režisér Liesl Tommy v hlavní roli se zpěvačkou a herečkou Jennifer Hudson, pro níž je Aretha Franklin vedle Whitney Houston největším pěveckým vzorem. Ve filmu dále hrají Forest Whitaker nebo zpěvačka Mary J. Blige, v kinech by měl mít premiéru 12. srpna.

Velké naděje vzbuzuje chystaný snímek s lakonickým názvem Elvis o samotném králi rock and rollu. Natáčí jej mistr výtvarně opulentníc­h obrazů Baz Luhrmann, autor skvělého muzikálu Moulin Rouge. Do titulní role obsadil Austina Butlera,

kterého jsme viděli v zombie parodii Jima Jarmusche Mrtví neumírají nebo v Tarantinov­ě Tenkrát v Hollywoodu. Společnost mu budou dělat Tom Hanks jako Presleyho práskaný manažer plukovník Tom Parker či Olivia DeJonge jako Priscilla Presley. Pokud vše půjde podle plánu, uvidíme Elvise kroutit pánví v červenci příštího roku.

Maestro v mužském objetí

Dychtivě očekávaný je rovněž biopic Maestro o skladateli Leonardu Bernsteino­vi, autorovi muzikálu West Side Story. Jde o druhý režijní počin herce Bradleyho Coopera po uznávaném snímku Zrodila se hvězda. Cooper si rovněž zahraje titulní roli, dalším potvrzeným hereckým jménem je Carey Mulliganov­á, známá například z filmu Vykopávky.

Bernsteina vyrobí Netflix a na jeho zdar dohlédne produkční tým ve složení Martin Scorsese, Steven Spielberg, Amy Durningová nebo Todd Phillips, režisér Jokera. S takovým zázemím snad ani nejde natočit nepodarek.

Snímek se má krom jiného soustředit na problemati­cké skladatelo­vo manželství. Ač se svou ženou vychovával tři děti, celý život ho to táhlo do mužské náruče. Bradley Cooper při psaní scénáře úzce spolupraco­val s Bernsteino­vými potomky a výsledkem by neměl být další „tradiční“životopisn­ý film.

 ?? Foto: Getty Images ?? Snímek o Leonardu Bernsteino­vi, který proslul především jako autor West Side Story, ale byl i špičkovým dirigentem a popularizá­torem, vyrobí Netflix.
Foto: Getty Images Snímek o Leonardu Bernsteino­vi, který proslul především jako autor West Side Story, ale byl i špičkovým dirigentem a popularizá­torem, vyrobí Netflix.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic