MF DNES

Na Emila Zátopka vzpomínají sportovním­i výkony i filmem

V Nuslích si symbolicky běžeckým závodem připomněli výkony Emila Zátopka z olympijský­ch her v roce 1952. Již 14. ročník akce pokračuje v sobotu před 18. hodinou během na pět kilometrů, opět na atletickém stadionu Spartaku Praha. V kategorii mužů byl na úterním mítinku nejrychlej­ší Jiří Miler časem 32:41,68 minuty, mezi ženami pak zvítězila Jana Pekařová, která desítku zaběhla za 38:59,12. Běhu se zúčastnili také veteráni nad šedesát let, z nich byl nejlepší Jiří Čuhel. V úterý 27. července se uskuteční Zlatý maraton Emila Zátopka ve Stromovce. Registrace je možná na www.zlaty-tyden.cz, počet účastníků je však vzhledem k protiepide­mickým opatřením omezen. Start závodu je na programu v 15.30 hodin (veteráni nad sedmdesát let a maratonci s časy přes pět hodin pak odstartují již ve 13 hodin). Nejslavněj­šího českého běžce uvidíte na konci prázdnin také v kinech, film Zátopek bude mít premiéru 26. srpna. (nej)