MF DNES

Slavia bez Evropské ligy

-

Žádné drama. Žádné pochybnost­i o postupu. Naopak další přesvědčiv­ý výsledek. Fotbalisté Jablonce budou hrát základní skupinu nově vzniklé Konferenčn­í ligy. Po domácí výhře 5:1 nad Žilinou vyhráli včerejší odvetu na Slovensku 3:0.

Co to pro Severočech­y znamená? Vůbec poprvé dokázali úspěšně projít evropskou kvalifikac­í. Když totiž hráli základní skupinu Evropské ligy před třemi lety, dostali se do ní přímo coby bronzový tým ligy.

Pokladna klubového šéfa Miroslava Pelty určitě uvítá postupový příspěvek ve výši 75 milionů korun.

Co by za to dala Plzeň, která na hřišti CSKA Sofia prošustrov­ala náskok 2:0 z domácího utkání. V každém poločase v Bulharsku inkasovala jednou a rozhodujíc­í gól dal Mattheij ve 119. minutě. Viktoria bude chybět v základní fázi evropských pohárů potřetí v řadě. (spo)