MF DNES

Vláda: V září třetí vakcíny, lockdown ne

-

Ministr zdravotnic­tví Adam Vojtěch (za ANO) vyloučil, že by na podzim zavedl tvrdý lockdown. Vláda počítá s několika scénáři, žádný však nezahrnuje uzavírání služeb nebo obchodů. Ministr to včera uvedl na CNN Prima News.

„Předpoklád­áme, že situace bude letos mnohem lepší než loni. Předtím byla imunizace nulová, dnes je díky očkování celková imunita na mnohem vyšší úrovni,“řekl.

Očkování třetí dávkou začne podle premiéra Andreje Babiše (ANO) 20. září. Doporučeno bude pro seniory nad 65 let, lidi v domovech pro seniory či v domovech pro osoby se zdravotním postižením. Osoby, kterých se přeočkován­í bude týkat, dostanou podle premiéra od 10. září informační SMS zprávu. Dnes má plán přeočkován­í projednat vláda.

K tomu, že soudy zrušily více než 25 mimořádnýc­h opatření, která ministerst­vo zdravotnic­tví během boje proti covidu vydalo, Vojtěch včera uvedl, že vyvodí důsledky. „Proběhl interní audit, o kterém zatím nechci mluvit. Výsledky zveřejním v září. Nemohu vyloučit personální změny,“řekl. (iDNES.cz)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic