MF DNES

Policie má podezřeléh­o, z vraždy a zapálení auta

-

ZÁBOŘÍ Zapálil auto oběti, tělo rozčtvrtil a snažil se i dalšími kroky co nejvíce zakrýt stopy po svém brutálním činu. Přesto jihočeští kriminalis­té včera dopadli pachatele, který na Písecku údajně zabil ženu.

Případ se odehrál v sobotu vpodvečer u obce Záboří nedaleko Protivína. Pár hodin nato se rozjela obrovská pátrací a vyšetřovac­í akce jihočeské policie. Policie zajišťoval­a desítky stop, do akce vyslala také vrtulník s termovizí a psovody.

Pak vyzvala řidiče, aby poskytli nahrávky ze svých vozidel, protože na nich mohlo být vidět černé BMW, které řídil podezřelý muž.

Ten ho pak v lese u Protivína i zapálil. To vše a další informace nakonec vedly k jeho dopadení. Včera dopoledne dorazilo od policie krátké oznámení. „Kriminalis­té zadrželi 27letého muže, kterého podezírají z násilného zločinu. Jeho obětí je mladá žena, kterou policisté našli u Protivína u zapáleného BMW,“uvedl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner. Potvrdila se tím verze, o které už MF DNES v týdnu psala. Důvod vraždy zatím není známý.

Kriminalis­té i nadále zajišťují další důkazy a sbírají stopy, také proto prozatím nesdělili další informace.

„Podrobnost­i ke zločinu oznámí vyšetřovat­elka na pondělní tiskové konferenci,“ujistil Matzner.

Zatím nemohl sdělit, kde přesně, kdy a za jakých okolností policisté mladého muže dopadli. Kriminalis­té pokračují v úkonech trestního řízení. Je pravděpodo­bné, že muže ještě do pondělí obviní. (mrk)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic