MF DNES

Na Rohanském ostrově bude bydlet a pracovat 11 tisíc lidí

-

Na pravém břehu Vltavy včera odstartova­la výstavba nové čtvrti. Developer Sekyra Group chce na Rohanském ostrově do roku 2033 postavit přes tři tisíce bytů, osm administra­tivních budov i základní školu. Celkově chce do území investovat 18 miliard korun.

Podle jeho plánu se mělo s výstavbou začít před více než dekádou. Start výstavby zdržel majetkový spor o vlastnictv­í části pozemků a zdlouhavé povolovací procesy.

Nová čtvrť by měla vyrůst v pěti etapách, v první z nich se počítá se dvěma bytovými domy s 220 byty a dvěma kancelářsk­ými budovami, v nichž vznikne 30 tisíc metrů čtverečníc­h administra­tivních ploch.

Budovy první etapy, která má stát 2,5 miliardy, navrhli architekti Eva Jiřičná a Jakub Cígler. Paralelně s ní má být na jihozápadě Rohanského ostrova realizován­a druhá etapa, která počítá s 500 byty a třemi kancelářsk­ými budovami.

„Kladli jsme důraz na bydlení a veřejný prostor, klíčová byla i myšlenka města krátkých vzdálenost­í, kde mají prim lidé, nikoli auta,“říká k projektu šéf developera Luděk Sekyra. Odhaduje, že v nové čtvrti bude bydlet a pracovat 11 tisíc lidí.

Území zaplní celkem 380 tisíc metrů čtverečníc­h bytových, administra­tivních a obchodních ploch. „Inspiroval­i jsme se hlavně v zahraničí, například projektem Hafen City v Hamburku, vídeňskou náplavkou nebo berlínským nábřežím,“popisuje Sekyra.

V oblasti má ze stávající cyklostezk­y vzniknout promenáda s obchody, kavárnami, službami, zdravotnic­kými zařízeními a sportovišt­i. Souběžně se stavebním projektem připravuje Praha i nový městský park. (mtm)

 ??  ?? Rohan City Budovy první etapy projektu. Vizualizac­e: Sekyra Group
Rohan City Budovy první etapy projektu. Vizualizac­e: Sekyra Group

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic