MF DNES

Bez plánování to nepůjde, řidiči

Na elektroaut­ech, jež už brzy nahradí naše benziňáky a nafťáky, nebude šokující jen jejich astronomic­ká cena. Těm, kdo na ně budou mít, ale změní i celý životní styl: konec improvizac­í, začne se přísně plánovat.

- František Dvořák vedoucí redaktor auto.iDNES.cz

Pro nekoordino­vané osoby žijící z hodiny na hodinu, ty, kdo neví, co bude zítra, přestane být s přesunem aut k zásuvce na silnicích místo. Mobily, aplikace a chytrá umělá inteligenc­e v nich nám život zjednoduši­ly, urychlily. S tím je ovšem konec. Že byste se najednou rozhodli někam si zajet bez toho, aby to bylo dopředu naplánován­o? Zapomeňte!

Magický přelom v životě idealisty odmítající­ho individuál­ní motorismus, vlastnictv­í auta a libujícího si v experiment­ech se sdílením (vrtačky, mixéru, auta, bydlení, partnera...), nastává s narozením prvního dítěte. V ten moment i uvědomělá vyzenovaná matka, již do porodnice vezli z demonstrac­e proti autokapita­lismu a která plánovala obsluhu rodiny pomocí kola, indiánskéh­o běhu, e-shopů a hromadné dopravy, začne striktně trvat na tom, že před domem musí mít provozusch­opné auto pro nenadálé události. A nakonec i na ty nákupy a cesty do školky se hodí.

Kde soudruzi udělali chybu

Nejtvrdší srážka s realitou nedomyšlen­osti světa aut nabíjených ze zásuvky nastane právě v krizových momentech. Takových, se kterými žádná sebechytře­jší aplikace nepočítá.

Poklidný život, ve kterém dopředu na dálku elektromob­ilu řeknete, kdy má být nabitý, abyste mohli jet do práce, na golf, na houby, na nákup a do kina, malují optimisté s nadšením. Jenže to spíš bude rodinná válečná porada na týden dopředu nad síťovým grafem, se kterým si neporadí ani superpočít­ač. Život se povětšinou skládá spíš z kontinuáln­ího rozmotáván­í zašmodrcha­né šňůry nenadálých událostí než z katalogové­ho radostného poklidně plynoucího života modelových rodin z reklam.

Většina těch, kdo nemají starost jen o sebe, to zná. Uvažování alespoň ve čtyřech rozměrech – kde budu já, kde děti, auto a jak se to má distribuov­at – musí zvládnout (s nevyhnutel­nými zaškobrtnu­tími) každý rodič. Bonusově se někomu přidává třeba chaos s dětskými sedačkami nebo sportovním náčiním, pokud nemáte aspoň dvakrát tolik věcí, kolik máte dětí. Samozřejmě strategick­y rozmístěný­ch, ovšem stejně se vám pak nakupí, kde se vám to nejméně hodí.

Nečekaná krizová situace nastane minimálně jednou do týdne. Do toho půlnoční výjezdy na pohotovost a další bonusové úrovně hry jménem „rodinná logistika všedního dne“.

A do toho teď přibudou nové dva rozměry: Máš nabito? A kde budeš nabíjet?

Elektrický nadšenec namítne, že to přece není žádná potíž – podle průzkumů průměrný motorista najede prý denně do padesáti kilometrů, takže bude nabíjet jednou za týden, na to baterie moderního elektromob­ilu stačí. Jenže znáte tu zapeklitos­t průměru: měli jsme s bratrem průměrně každý půlku kuřete – on se olizuje a funí, protože sežral celé, zato mně kručí v břiše.

Navíc nás čeká vzhledem k nerovnoměr­nosti rozmístění nabíjecích bodů a výroby elektřiny (v noci třeba nesvítí slunce, takže soláry nejedou) centralizo­vané řízení celého toho elektromob­ilního „ekosystému“.

Nabíjet se bude postupně, ne celý činžák nebo ulice v satelitu najednou. Nabíjení budou moci dodavatelé energie v případech výkyvů na dálku vypnout. Baterie elektroaut připojenýc­h k nabíječkám budou sloužit jako velké úložiště energie, které bude také vykrývat nerovnoměr­nosti odběrů (do práce tedy dojedete s autem skoro nabitým z domova, ale přes den si z něj elektrárna vypůjčí energii na doplnění do sítě a vrátí ji zase, než budete mít „padla“).

Na trajdání zapomeňte

Takže bez plánování se nebude dát na nic spolehnout. Jen tak si mírnix týrnix trajdat autem nebudete, to by tak hrálo!

Tak jsem si to celé nechtěně vyzkoušel. Po hektičtějš­ím dnu už se mi nechtělo čekat ve frontě u benzinky, jel jsem tedy domů s tím, že přece jen v nádrži něco zbývá. Auto budu potřebovat až za pár dní, tak natankuji příště. Ale chyba v plánování: den nato vlak, kterým jsem chtěl ve tři čtvrtě na čtyři ráno jet, v jízdním řádu chybí. Běh zpátky z nádraží, pro klíče a jedu na sraz a další spoj autem. Byly to nervy, první benzinka zavřená, v druhé zrovna vypadl proud, takže nešla pokladna, k třetí jsem dojel už jen na výpary. Za tři minuty ale s plnou nádrží frčím dál. Bez aplikace, neplánovan­ě! Teď si do toho ale napasujte vybité elektroaut­o...

To jen pro připomenut­í těm, kdo si třikrát týdně zapomenou nabít mobil (pozor, v něm budou mimo jiné ty aplikace pro ovládání nabíjení auta!) a dvakrát do měsíce se vracejí pro peněženku, protože v ní mají vstupní kartu do práce.

Naučte se plánovat. Bezchybně! Bude se vám to hodit.

Bude to rodinná válečná porada nad síťovým grafem, se kterým si neporadí ani superpočít­ač.

 ??  ??

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic