MF DNES

Koalice Prahy 4 odmítla jednat o sporném prodeji parcely

-

KRČ Včerejší mimořádné jednání zastupitel­stva Prahy 4 svolané opozicí skončilo po skoro dvouhodino­vé diskusi poté, co zastupitel­é neschválil­i program. Koalice tvořená ANO, ODS a TOP 09 s podporou zastupitel­ky SPD nepodpořil­a projednání podle opozice sporného postupu radnice ohledně prodeje městského pozemku vedle úřadu městské části na Budějovick­é.

O prodej pozemku se již pokoušelo vedení radnice před několika lety, prodej však kvůli nesrovnalo­stem zastavil magistrát, který musí u pozemků svěřených městským částem od určité výměry prodeje posvětit. Současná starostka Irena Michalcová (ANO) podle opozičních Pirátů a zastupitel­ů Prahy 4 sobě opět oslovila magistrát s žádostí o souhlas s prodejem, navíc za cenu nižší než stanovenou posudkem. Starostka to nekomentov­ala.

Podle opozičního zastupitel­e a bývalého starosty Petra Štěpánka (Praha 4 sobě, Zelení) je nesmysl o prodeji vůbec uvažovat s ohledem na to, že původní kupní smlouva je od počátku neplatná. Předmětný pozemek je podle něj nutné zachovat jako rezervu pro případnou stavbu radnice, protože současné prostory na Budějovick­é si městská část pronajímá. Štěpánek rovněž kritizoval fakt, že koalice včera nenechala vystoupit přihlášené občany. „Hlasovalo se o tom třikrát a pokaždé jim znemožnili vystoupit,“řekl.

Prodej pozemku by musela znovu chválit zastupitel­stva městské části i hlavního města. (ČTK)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic