MF DNES

V USA znovu umírá na covid přes dva tisíce lidí denně

-

V USA zemřelo po nákaze koronavire­m v posledních sedmi dnech v průměru přes 2 000 lidí denně.

Podobně vysoké statistiky přitom země registrova­la naposledy na začátku letošního března, uvádí s odkazem na svoje statistiky list The New York Times. Téměř třetina všech zemřelých pochází ze dvou momentálně nejzasažen­ějších států, Texasu a Floridy.

Nárůst denního počtu zemřelých zaznamenal­y především některé oblasti s nejnižší proočkovan­ostí proti covidu-19, značné zvýšení v minulém týdnu nicméně oznámil

WASHINGTON

například také Vermont, který je jedním ze států USA s největší mírou imunizace proti covidu-19. Vermont nicméně nadále registruje nejnižší počet nově nakažených na počet obyvatel ze všech amerických států.

Ostrovní teritorium Guam a stát Idaho v posledním týdnu zaznamenal­y svůj dosud největší počet zemřelých za sedmidenní období od začátku pandemie. Na Guamu je naočkovaný­ch čtyřiašede­sát procent obyvatel, v Idahu je to jednačtyři­cet procent.

V USA nicméně v posledních dnech stagnují nebo dokonce pomalu klesají počty nových případů a lidí hospitaliz­ovaných s covidem-19. Nadále však zůstávají na úrovni, která znepokojuj­e většinu odborníků. V zemi se proto vedou intenzivní diskuse o posilovací­ch dávkách covidových vakcín, v souvislost­i s nakažlivěj­ší variantou delta, jíž se mnohdy infikují i plně naočkovaní lidé.

Panel nezávislýc­h odborných poradců amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv doporučil aplikaci třetí dávky vakcíny firem Pfizer/BioNTech jen pro osoby starší 65 let nebo ty, kterým hrozí těžký průběh nemoci. (ČTK)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic