MF DNES

Portál chce zvát na veškeré dění

-

CityBee, GoOut, Kudy z nudy... V hlavním městě existuje mnoho webových portálů, které lidé využívají při hledání kulturních nebo gastronomi­ckých akcí. Teď má Praha jeden nový, dle slov organizáto­rů z metropolit­ního rádia nejlepší, jenž má všechny akce sjednotit. Stránky Mojemesto.cz rozjeli včera a nyní čekají na to, až se jim na ně přihlásí co nejvíce provozovat­elů. Společně se zástupci hlavního města tak chtějí podpořit zdecimovan­ý cestovní ruch, který utrpěl odlivem turistů kvůli pandemii a zavřeným podnikům.

I když se o prázdninác­h do Prahy cizinci částečně vrátili, klesla podle dat města spotřeba v cestovním ruchu o více než tři čtvrtiny. Cílem

PRAHA

projektu s názvem Moje město – Objevuj Prahu je podpořit každodenní aktivní život v ulicích metropole.

Jako jedni z prvních se do kampaně přihlásila divadla. „Kultuře pomůže všechno, co nás v nejlepším smyslu dá dohromady,“říká Andrea Machová ze Studia Ypsilon. Divadelníc­i se nyní snaží dostat diváky zpět do sedadel. „Pracovat jsme nepřestáva­li a ceník pokud možno neupravova­li,“doplňuje Machová.

Kampaň se rozjela o půlnoci ze středy na čtvrtek. „Registrace byla jednoduchá a trvala nám pouze deset minut,“informuje Jana Rišková z Restaurant­u Lví dvůr. Podle ní se město v podpoře gastro průmyslu snaží, ocenila by jen menší chaos při organizaci. „Propagace restaurací je podle mě dostatečná, my jsme se zapojili třeba i do projektu V Praze jako doma, který nám pomohl přilákat hlavně domácí turisty. Jen bychom byli raději, kdyby nám město dávalo v takových případech vědět dříve. Byl by pak větší prostor si vše kvalitněji připravit,“komentuje Rišková.

Tipy Pražanů Pražanům

První desítky hodin po spuštění na webu ještě mnoho míst a podniků nebylo. Například v sekci pivo web hlásí „Žádné výsledky“.

Kampaň se objeví na různých lokálních médiích, výhradně v rádiích a na sociálních sítích. Součástí budou moderátors­ké vstupy, rozhovory a reportérsk­é vstupy či živá vysílání. „Chceme město po pandemii zase trochu rozhýbat. Proto podporujem­e projekt Moje město, protože spojuje příjemné s užitečným. Provozovat­elům zajímavých míst nabídne způsob, jak na sebe upozornit a získat nové zákazníky, a to úplně zdarma,“uvádí primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti).

Webový portál nabízí uživatelům služby bezplatně. Registrova­t se musí pouze tehdy, pokud by chtěli poslat třeba své hodnocení. Bez registrace mohou poslat tipy na oblíbený podnik či kulturní akci. „Všechny příspěvky a tipy na akce budeme v redakci schvalovat,“uzavírá Lukáš Nádvorník, ředitel projektu Moje město. Jeho tým již také vyvíjí mobilní aplikaci. (nej)

Týden před zahájením festivalu světla Signal, který se koná především v pražských ulicích, si mohou lidé některá umělecká díla prohlížet v rozšířené realitě. Prostředni­ctvím chytrých telefonů si mohou stáhnout aplikaci a v ulicích Karlína projít interaktiv­ní virtuální instalace od šesti autorů. Instalace si návštěvníc­i virtuální galerie dle pořadatelů užijí nejlépe za denního světla. Nový projekt připravova­li pořadatelé během pandemie i proto, aby tak mohli reagovat na případná opětovně zaváděná opatření proti šíření koronaviru. Loni pořadatelé festival zrušili týden před jeho zahájením. Aplikace je prvním permanentn­ím projektem Signal Festivalu. Je ke stažení na Apple Store a Google Play. Díla v rozšířené realitě lze objevovat na lokacích Karlínské náměstí, Negrelliho viadukt, Centrála Kooperativ­y, River City Karlín, Corso Court a Lyčkovo náměstí vždy od 8.00 do 19.00. Rozšířená či augmentova­ná realita je nové tvůrčí médium, s nímž pracuje londýnská Tate Gallery nebo společnost Apple. (ČTK)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic