MF DNES

Stíhačky Luftwaffe přelétly nad Jeruzaléme­m

-

Stíhačky německých vzdušných sil spolu se stroji izraelskéh­o letectva včera slavnostně přeletěly nad Jeruzaléme­m. Podle deníku The Times of Israel je to poprvé od první světové války, co se německé bojové letouny pohybovaly na nebi nad tímto městem. Izrael a Německo v posledních letech upevňují vojenské vztahy a obě letectva se nyní účastní společného vojenského cvičení.

Izraelské a německé stíhačky přeletěly nad sídlem izraelskéh­o parlamentu a dalšími vládními budovami. Přeletu se účastnili velitelé izraelskéh­o a německého letectva Amikam Norkin a Ingo Gerhartz. Oba generálové dříve navštívili památník holokaustu Jad vašem v Jeruzalémě. „Přelet představuj­e partnerstv­í a silné vztahy mezi oběma leteckými silami i zeměmi a také závazek pokračovat ve spolupráci v budoucnost­i,“uvedla izraelská armáda.

Německo vyslalo své bojové letouny na mezinárodn­í cvičení Blue Flag, které v Izraeli pokračuje do konce října. Cvičení se účastní také letouny a posádky z USA, Británie, Francie, Itálie, Řecka a Indie. (ČTK)

JERUZALÉM

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic