Ostrov pod Špilberkem

Respekt - - Fokus Agenda - andrea Procházková www.RESPEKT.cZ/aUdio

Sedím ve vlaku z Prahy, dojídám bílý jogurt s müsli, který je podle jídelního lístku dopravce „bestseller“, když vtom ke mně přistoupí průvodčí s přátelským dotazem: „Tak kde si přejete v Brně vystoupit? Židenice, nebo Dolní nádraží?“

Pro člověka, který není seznámen s brněnským děním a místopisem, těžko zodpověditelná otázka. Průvodčí tedy ochotně vysvětluje pro a proti obou variant: Vystoupit v Židenicích znamená nejprve přesednout na osobní vlak, poté kvůli opravě mostu v Zábrdovicích dvakrát měnit tramvaj. Z Dolního nádraží zase člověka stejným směrem přepraví jen přecpaný autobus.

Na chvíli zalituji, že jsem nejela autem. Lítost ale okamžitě zaženou vzpomínky na titulky českých médií: Dálnice D1 kolabuje, tvoří se desetikilometrové kolony. Dálnici úmyslně blokovali řidiči kamionů, jejich chování vyšetřuje policie. Stavební firma kradla konkurentům bagr a další techniku, opravy budou trvat déle.

Vystoupím tedy po radě spolucestujících nakonec na Dolním nádraží a – možná zázrakem, možná proto, že taková skutečnost prostě není – mě minou katastrofické scénáře o brněnské kolabující dopravě a mrznoucích davech, které se nevejdou na provizorní nástupiště.

Situace pod hradem Špilberk však přesto začíná poslední dobou nápadně připomínat satiru z populární facebookové stránky Pražského institutu pro urážení Brna, kam si řada obyvatel hlavního města chodí vybíjet rivalitu vůči moravské metropoli. Plán na odříznutí Brna ve dvou krocích. Krok číslo jedna: vyřadit hlavní nádraží. Krok číslo dvě: vlekoucí se opravou zablokovat dálnici. Kdo tohle přiškrcení živého města mohl vymyslet? Hádáte správně: chytré hlavy v Praze. Konkrétně Správa železniční dopravní cesty a ministerstvo dopravy.

Brno nelehkou situaci přesto zvládá poměrně v klidu. Autorka těchto řádků během cesty neslyšela žádné nešťastné výlevy emocí a místní se zdají být s aktuálním stavem poměrně vyrovnáni. Bizarní rozměr brněnské situaci však dodává fakt, že oprava zabezpečovacího zařízení hlavního nádraží za dvě miliardy probíhá poté, co vláda o prázdninách definitivně schválila přesun nádraží na jiné místo. A místní si hrdě odhlasovali jeho nový název Brno-Šalingrad.

Odříznutí Brňanů od okolního světa za rok nicméně skončí, doprava se, doslova, navrátí do starých kolejí a cestující si budou moci oddechnout. Pokud tedy v Praze opět nevymyslí něco zázračně chytrého. Například schválené velké omezení provozu v letech 2021 a 2022, díky kterému budou vlaky do Brna nově jezdit oklikou přes Havlíčkův Brod.

kRok Č. 1: vyŘadit Hlavní nÁdRaŽí. kRok Č. 2: Zablokovat dÁlniCi.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.