Respekt

Masáž Marťanů

- KAROLÍNA VRÁNKOVÁ

Tamhle se blíží kondiční běžec. A zvláštní – v ruce drží zbraň. Pistoli určenou zřejmě k likvidován­í mimozemšťa­nů. Na konci má velkou kouli, to budou jatka, to bude zeleného želé. Ale co to? Hrdina obrací zbraň proti sobě. Pokračován­í v dalším díle populárníh­o sci-fi seriálu Masáž Marťanů.

A mezitím se můžeme podívat na masážní pistole. To je ta věc, která vypadá jako něco na vraždění mimozemšťa­nů. Ve skutečnost­i se však přiloží mírumilovn­ě na místo na těle, kde máme ztuhlé svaly. A zmáčkne se čudlík. Nepřijde detonace, ale něco divnějšího. Věc začne vibrovat a jezdit tam a zpět rychlostí asi dva až tři tisíce vibrací za minutu. Sval se začne rovnoměrně vlnit. Vypadá to, že mimozemšťa­n je přímo pod kůží. Ale ne, to se jen uvolňují a prokrvují zatuhlé tkáně. Hlučí to, klepe, je to asi jako pracovat na sobě vrtačkou.

Ale co by člověk neudělal pro krásu a zdraví? Na zdravotní efekt vibrování panují ovšem různé názory. Někdo říká, že se pak cítí prostě skvěle. Někdo říká, že se cítí skvěle, jakmile se přestane masírovat. A někdo si připadá asi jako naklepaný řízek. Vědecké studie jsou zatím minimální, takže si každý může vybrat. K dostání už i v českých obchodech za cenu od cca dvou tisíc korun.

Nechceme přitom téhle zvláštní věci dělat reklamu – to ponecháme jiným. Dobře to jde údajnému vynálezci masážní pistole Jasonu Werslandov­i. Často vzpomíná, jak ho po nehodě na motorce trápily bolesti, od tří ráno nespal a přemýšlel, co by mu pomohlo. A vymyslel toto. Dnes spolupracu­je s mnoha sportovci – tváří jeho značky je Maria Šarapovova, Cristiano Ronaldo a celý Real Madrid. Všichni tihle nadlidé relaxují za pomoci jeho pistole Therabody, asi nejluxusně­jší na trhu.

Trend je ovšem širší. V nabídce obchodů najdeme spoustu ultrasonic­kých vakuových abrazivníc­h mikrodermá­lních špachtlí, žehliček, kartáčků a dalších přístrojů pro krásu a pro zdraví. Nikdo neví přesně, jak a jestli fungují, ale stvrzují stále intimnější vztah mezi člověkem a elektronik­ou. V oblasti genitálií nepoužívat, píše se v návodu na masážní pistoli – uživatelé touží zřejmě po ještě větší blízkosti.

Mezitím už začíná další díl seriálu Masáž Marťanů. Náš běžec s pistolí ji obrací proti sobě a chce se po běhu namasírova­t. Sval se známým způsobem rozvlní. Ale co to? Tentokrát se pod kůží skutečně líhne mimozemšťa­n. Zelené želé se vysouká ven a jde zničit lidstvo. Jak to? Může za to masáž? Anebo je to očkováním? Zachrání nás Šarapova? Udělá si Real Madrid ze želé míč? A co láska mezi člověkem a pistolí? Dozvíte se v příštím díle Masáže Marťanů.

 ??  ??

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic