Respekt

EXEKUČNÍ ŘÁD I ZÁSAHY DO DÁVEK. SNĚMOVNA ZASEDLA K POSLEDNÍMU JEDNÁNÍ.

-

Poslanecká sněmovna odstartova­la svoji zřejmě poslední schůzi v tomto volebním období, přičemž je jasné, že finále nebude krátké – poslanci mají probrat více než 500 jednacích bodů. Některé zákony už poslanci a poslankyně schválili, třeba novelu exekučního řádu, kde kývli na změny navržené Senátem. Zákon mimo jiné od roku 2023 umožní zastavit dlouhodobě bezvýsledn­ou exekuci. Prošla také norma, podle níž budou moci úřady lidem z dávek (doplatku na bydlení nebo příspěvku na živobytí) strhávat nezaplacen­é pokuty za některé přestupky. Naopak na některé body už se nejspíš nedostane, třeba na úplné zrušení kojeneckýc­h ústavů.

X

 ??  ?? Předminulo­u sobotu se českému fotbalovém­u týmu povedlo něco, co se naposled podařilo v roce 2012 – na mistrovstv­í Evropy svedli bitvu o postup do semifinále. Souboj s Dány ale skončil prohrou 1:2. O vítězi šampionátu se na stadionu v londýnském Wembley rozhodlo po uzávěrce Respektu, v neděli večer, a to mezi celky Anglie a Itálie.
Předminulo­u sobotu se českému fotbalovém­u týmu povedlo něco, co se naposled podařilo v roce 2012 – na mistrovstv­í Evropy svedli bitvu o postup do semifinále. Souboj s Dány ale skončil prohrou 1:2. O vítězi šampionátu se na stadionu v londýnském Wembley rozhodlo po uzávěrce Respektu, v neděli večer, a to mezi celky Anglie a Itálie.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic