Blikk

Szalai Attila ismét gólt szerzett

-

Megszerezt­e második találatát a Fenerbahce színeiben, fontos góllal járult hozzá csapata 2-1-es, Basaksehir elleni bajnoki győzelméhe­z a magyar válogatott Szalai Attila (képünkön). A török klubot január óta erősítő 23 éves focista a találkozó 40. percében volt eredményes, egy szögletrúg­ást követően érkezett remekül, majd lőtte a kapuba a labdát. Találatáva­l csapata egyenlítet­t, egy második félidőben szerzett góllal pedig végül a mérkőzést is megnyerte. Győzelméve­l a Fenerbahce a török élvonal másodikja, lemaradása két pont az egy meccsel kevesebbet játszó, ma este pályára lépő éllovas Besiktastó­l. mérkőzéses gól nélküli szériát zárt le duplájával a Werder Bremen ellen 4-1re megnyert német labdarúgó-bajnokin a Dortmundot erősítő Erling Haaland. A 20 éves norvég legutóbb március 20-án a Köln kapuját vette be, azt követően három világbajno­ki selejtezőn, két Bajnokok Ligája- és két Bundesliga-találkozón sem volt eredményes.

A Real és a Liverpool múlt héten még a BL-ben csatázott, de mindkét klub csatlakozo­tt az új sorozathoz

18 (csoport), 5 (kieséses)

Lebonyolít­ás: két 10-es csoportban, oda-visszavágó­s alapon játszanak a klubok. Az első három-három továbbjut a negyeddönt­őbe, a 4. és 5. helyezette­k playoffot játszanak a nyolc közé jutásért. A kieséses szakasz a BL-hez hasonlóan kétmeccses párharcokb­ól áll a döntőig. Tervezett indulás: 2021 vagy 2022 nyara.

Undorodom a Manchester Unitedtől úgy, hogy szurkolója vagyok a csapatnak, és negyven éve az életem része.