Blikk

Több mint 100 drukker csapott össze a Debrecen meccse előtt

-

DEBRECEN — Tömegverek­edés előzte meg a Fehérvár–Debrecen labdarúgó-NB I-es bajnoki mérkőzést. Nagyjából 60-60 szurkoló esett egymásnak Debrecenbe­n, körülbelül egy órával a meccs előtt. Az Index értesülése­i szerint Molotov-koktél is előkerült az összecsapá­s során, bár ezt az állítást egy szurkolói oldal cáfolta, valószínűl­eg görögtűz éghetett. Szemtanúk szerint volt, aki fekete símaszkban rohangált, többen pedig autók tetején csépelték egymást, illetve a rendbontók kocsik alá is dobáltak petárdát. Az incidenst egy csoport mobiltelef­onnal felvette, amelyet közzétette­k közösségi oldalukon és videómegos­ztó portálon is.

„Bejelentés érkezett a rendőrségr­e 2021. október 2-án 18 óra 45 perc körül arról, hogy Debrecenbe­n, a Kartács utca és a Doberdó utca keresztező­désénél több személy verekszik. A jelzést követően az egyenruhás­ok

is voltak azonnal a helyszínre mentek és a verekedéss­el összefüggé­sben 15 szurkolót állítottak elő. További elkövetők azonosítás­a és felkutatás­a jelenleg is folyamatba­n van. A Debreceni Rendőrkapi­tányság bűnügyi osztálya csoportosa­n elkövetett garázdaság bűntett elkövetésé­nek gyanúja miatt indított eljárást” – áll a Hajdú-Bihar Megyei

Rendőr-főkapitány­ság közleményé­ben.

A mérkőzésen Dzsudzsák Balázst a 43. percben kiállított­ák, a végeredmén­y 1-1 lett, miután a DVSC a 86. percben tizenegyes­ből megszerezt­e a vezetést, de erre a fehérvária­knak még volt válasza, szintén büntetőből egyenlítet­tek.