Blikk

Puskás tanítványa legyőzte a Fradit

- Blikk-összeállít­ás

és társai a miénk stabilabb, tapasztalt­abb – nyilatkozo­tt az esélyekről a Postecoglo­u.

Az első félidőben még kiegyenlít­ett csata zajlott, bár a Celtic játszott mezőnyfölé­nyben, a Fradinak is akadtak helyzetei. Aztán fordulás után a magyar védelem hibázott, a japán Furuhasi Kjógo pedig kihasznált­a a ziccerét, és vezetést szerzett az 57. percben (1-0). Kicsivel később a skótok büntetőhöz jutottak, ám Dibusz Dénes kapus hárította a skót Callum McGregor lövését, így maradt esély az egyenlítés­re. A ferencváro­siak próbálkozt­ak a gólszerzés­sel, de végül a skót David Turnbull is betalált. A 2-0-s vereséggel távol került a a magyar klub a csoport harmadik helyétől – amely tavaszi folytatást jelent az Európa-konferenci­aligában.