Blikk

Csak a csoda mentheti meg a Barcát a BL-ben

-

BARCELONA — A kiesés szélére sodródott a labdarúgó-Bajnokok Ligájában a spanyol Barcelona, amely a csoportkör 4. fordulójáb­an odahaza 3-3-at játszott az olasz Interrel. A milánóiak kétszer is előnybe kerültek a második félidőben, s a 90. percben Robert Lewandowsk­i a sírból mentette meg az egy pontot a Barcának, de ezzel sem lehet boldog. Ha az Inter a hátralévő két csoportmec­cséből az egyiket megnyeri – otthon a Plzen, vagy idegenben a már továbbjuto­tt Bayern ellen –, akkor a Barca búcsúzik.

Napoli–Ajax Rangers–Liverpool 1. Napoli 2. Liverpool 3. Ajax 4. Rangers 4 4 4 4 4 3 1 –

– – –

– 1 3 4 17-4 4-2 1-7 12 12-6 9 8-12 3 1-16 0

Kudarc

Piqué (balra), Pedri (jobbra) és az edző Xavi csak bosszankod­hatott

A spanyol klub az előző, keserves szezon után újra lemaradhat a tavaszi folytatásr­ól.

– A BL kegyetlen velünk – mondta keserűen a vezetőedző, Xavi. – Túl sok gólt kaptunk a második félidőben, az Inter első két találata ráadásul súlyos védelmi hibából született. München, Milánó, és most

Bajnokok Ligája-csoportkör, 4. forduló, szerdai eredmények

a Camp Nou… Mindhárom meccsen többet érdemeltün­k volna. A győzelemhe­z ugyanakkor nem elég támadni, a védekezésb­e nem csúszhat ennyi hiba. Nagyon nehéz helyzetbe kerültünk, most a bajnokságr­a kell koncentrál­ni, mert a BL-továbbjutá­sra kicsi az esélyünk.

Márpedig a kiesés az anyagi gondokkal küzdő klub számára óriási csapás lenne. Ha a csapat nem jut el legalább a negyeddönt­őig a BL-ben, akkor több mint 20 millió eurós (8,6 milliárd Ft) bevételtől esik el.

Sporting–Marseille Tottenham–E. Frankfurt 1. Tottenham 4 2. Marseille 4 3. Sporting 4 4. E. Frankfurt 4 2 2 2 1 1 – – 1 1 2 2 2 5-4 6-4 6-6 3-6 0-2 3-2 7 6 6 4