كوتاه از فارس

KHABAR JONOOB - - جنوب -

* مديــركل اداره ميراث فرهنگى، صنايع دســتى و گردشــگرى فارس در بازديد از روند بازسازى مدرسه خان شهرستان جهرم، دليل تعطيلى اين بازسازىها را بازنگرى نقشــهها و بازبينى كار عنوان كرد و گفت: با توجه به نظارت دقيق كارشناســان اداره ميراث فرهنگى، صنايع دستى و گردشگرى استان و نمايندگان اين اداره در شهرســتان جهرم هيچ مرمت غير اصولى در اين دو بنا انجام نشــده است و به زودى كارگاه، كار بازسازى را آغاز خواهد كرد. اميرى گفت: مرمت آثار تاريخى، حفظ اصالت، يكپارچگى و همچنين استفاده و كاربردى شدن بنا با تغييرات جزئى از موضوعاتى اســت كه مدنظر كارشناسان ميراث فرهنگى قرار دارد.

* به گزارش روابط عمومي شركت ملي گاز استان فارس، فردا يكشنبه از ساعت 8 صبح جهت عمليات گازرساني به مدت 3 ساعت جريان گاز در بخش جنوبي بولوار عرفان شرقي (از نواب صفوي تا بني هاشمي) قطع خواهد بود.

* نخستين جشن پيوند آسماني يكصد و ده زوج از كاركنان و فرزندان

كاركنان نيروي زميني ارتش با حضور اميرســرتيپ نعمتي، جانشين نيروي زميني ارتش، استاندار فارس، فرماندهان و مسئولين يگان هاي ارتش در استان، خانواده معظم شهدا و خانواده مزدوجين در سومين حرم اهل بيت(ع) شهر شيراز برگزار شد. در اين مراسم كه در آستانه فرارسيدن سالروز ولادت باسعاد ت حضرت معصومه(س) و آغاز دهه كرامت برگزار شد، امير نعمتي طي سخناني گفت: ازدواج بنابر آيات و روايات، تكميل كننده دين، موجب ازدياد نسل و آرامش و سكون براي زوجين و وسعت رزق و شكوفايي فكر و انديشه انسان است و ثمره ازدواج موفق، داشتن خانواده و جامعهاي سالم و پويا مي باشد.

* به گزارش روابط عمومي ستاد امر به معروف و نهي از منكر فارس، جلسه دبيران شــوراهاي امر به معروف و نهي از منكر دستگاههاي استان با حضور دبير ستاد امر به معروف و نهي از منكر فارس و رئيس اداره نظارت و بازرسي ستاد امر به معروف و نهي از منكر استان برگزار شد.

* نواب قائدي، عضو شــوراي اسلامي شهر شيراز در ادامه بازديدهاي شــهري و ديدارهــاي خود با مردم، بــا حضور در خيابان شمشــاد محدود ه شهرداري منطقه 11 و بازديد ميداني از اين خيابان، به بررسي درخواست هاي مردمي پرداخت.

Newspapers in Persian

Newspapers from Iran

© PressReader. All rights reserved.