تخم بلدرچین

«موارد مصرف و درمانی آن»

SarAshpaz - - News -

بلدرچین در برابر بیماریهای مختلف بسیار مقاومتر از مرغ است، به همین علت پرورش آن بدون استفاده از دارو و آنتیبیوتیک انجام می بلدرچینکاملاطبیعیوسالماست شود،بنابراینگوشتوتخم که ذخیره دارویی مضری برای بافتخودندارد. مصرفکنندهدر تخم بلدرچین نسبت به تخم مرغ، 5 برابر فسفر، 7 برابر آهن، 15برابرویتامین‪6 2‬ برابرویتامین12و B B دارد. همچنین منبع غنی اسید چرب امگا 3 است که برای تقویت هوش و حافظه بسیار مفید است.

خواص و فواید مصرف

◄ موجب متابولیسم بهینه در سلولهای بدن میشود و دارای بهترین نوع پروتئین و چربی است. ◄ برای هوش جنین بسیار مؤثر است. ◄ موجب بهبود اشتها در کودکان کماشتها میشود و مناسب برای رشد کودکان و نوجوانان است. ◄ سبب افزایش مقاومت کلی بدن میشود. ◄ در تنظیم سیستم عصبی، قلبی و گوارشی و درمان بیماری تشنج موثر است. ◄ برای افراد سالخورده بسیار مفید است و سبب استحکام عضلات و استخوانها میشود. ◄ موجب بهبود میل و توان جنسی میشود. ◄ برای درمان بیماریهای کبدی، کلیوی، کمخونی، آسم، سل، ناتوانی جنسی، استرس و بازسازی بدن پس از جراحی یا زایمان توصیه میشود.

◄ مصرف تخم بلدرچین در مادران شیرده باعث تنظیم سیستم عصبی، قلبی و گوارشی بدن و افزایش شیر میشود.

◄ به دلیل حجم کم و میزان بالای پروتئین آن برای ورزشکاران بهخصوص بدنسازان توصیه میشود.

◄به علت کامل بودن و نداشتن هیچ تأثیر بد بر نوزدان به عنوان بهترین مکمل دوران شیردهی پیشنهاد میشود.

◄ ماسک سفیده تخم بلدرچین همراه با عسل برای پوستهای چرب و زرده آن به همراه عسل برای پوستهای خشک باعث طراوت، رفع چین و چروک و لکههای پوست میشود.

هشدار: در تمام موارد به خصوص افراد با بیماری خاص و زنان باردار قبل از مصرف با پزشک معالج مشورت شود.

Newspapers in Persian

Newspapers from Iran

© PressReader. All rights reserved.