بهبه! لپهپلو با زيره

TOURISM - - گردشگري غذا -

لپهپلو با زيره يكــى از غذاهاى محلى و پرطرفدار كرمان است. مواد لازم:

■ پياز متوسط: 2 عدد

■ گوشت چرخكرده: 200 گرم

■ برنج: 3 پيمانه

■ لپه: يك پيمانه

■ زيره پودرنشده: 2 تا 3 قاشق غذاخورى

■ رب: يك قاشق در صورت تمايل

■ نمك، فلفل و زردچوبه: به ميزان لازم

طرز تهيه:

لپه را از قبل بپزيد. گوشــت چرخكرده را با يكى از پيازها كه ريز رنده شــده بههمراه نمك، فلفل و زردچوبه مخلــوط كنيد و خوب ورز بدهيد و با آن قلقلى درســت كنيد. هم مىتوان دو طرف قلقلىها را در روغن سرخ كرد و هم يكى از پيازها را مكعبى خرد كرد و با مقدارى روغن تفت داد تا طلايى و ســبك شود، به آن زردچوبه زد، يك قاشــق رب اضافه كرد و تفت داد و ‪/1 5‬ليوان آب اضافه كرد و گذاشــت آب به جوش آيد. سپس قلقلىها را در آن ريخــت و اجازه داد يك ربع با حرارت ملايم بپزد و آبش كشــيده شود. گوشتها كه پختند يا تفت خوردند، برنج را كــه از قبل خيس كردهايــد آبكش كنيد. يك دقيقه قبل از آبكشكردن لپه پختهشده را به آن اضافه كنيد و بگذاريد با برنج بهخوبى مخلوط شود.

بعــد برنج را آبكــش كنيد و زيره پودرنشــده را به برنــج اضافه كنيد. اين كار را هم مىوانيد در قابلمه انجام دهيــد وقتــى برنــج را مىريزيد و لاى آن مواد گوشــتى ميگذاريــد و هم مىتوانيد وقتى در آبكش اســت انجام دهيد. زيره را پودر نكنيد. اگر خواســتيد زيره پودرشــده بريزيد خيلى كمتر استفاده كنيد. چون زيره وقتى مىشكند عطرش بيشتر مىشود و پلوى شما تلخ و بدرنگ مىشود. اگه زيره پودرشــده استفاده كرديد نصف قاشق غذاخورى كافى است.

كف قابلمه كمى روغن بريزيد و هر تهديگى دوست داريد بچينيد. به ترتيب يك لايه برنج و يك لايه گوشت قلقلــى بچينيد. نصف ليــوان آب دورتــادور برنج بريزيد (روغن لازم نيست؛ مواد گوشــتى لابهلاى برنج بهاندازه كافى روغن دارند) و بگذاريد با حرارت متوسط به مدت نيم ساعت دم بكشد.

Newspapers in Persian

Newspapers from Iran

© PressReader. All rights reserved.