سوپ قارچ و تره فرنگی با ترخون

Vizhenameh - - ‪IRAN BANOO - سارا احمدی

مواد الزم:

روغن زیتون................................................ 2 قاشق غذا خوری پیاز ریز خرد شده ........................................................ یک عدد تره فرنگی نازک حلقه شده قسمت سفید................. یک لیوان ترخون تازه .............................................. یک قاشق غذاخوری قارچ ورقهای شده ....................................................... 800 گرم آرد .......................................................... یک قاشق غذاخوری آب مرغ...................................................................... دو لیوان شیر پرچرب.................................................... سه چهارم لیوان

مواد الزم:

نکته1: این میزان مواد برای چهار نفر است. نکتــه2: در آخــر میتوانیــد با گوشــتکوب برقــی کمی ســوپتان را میکس کنید طوری که خیلی صاف نشود و بافتش مشخص باشد. نکته3: گیاهخواران میتوانند به جای آب مرغ از عصاره سبزیجات و به جای شیر از شیرنارگیل استفاده کنند.

طرز تهيه:

روغــن زیتون را در قابلمه بریزید و پیــاز و تــره فرنگی نــازک حلقه شــده را پنج دقیقه تفت بدهید. بعد ترخون را اضافه کنید و بعد از یک دقیقه قارچ را اضافه کنید و یــک ربــع تفــت بدهیــد تــا آب قــارچ کامــالً کشــیده شــود. حــاال آرد را اضافــه کنیــد و بعــد از یک دقیقــه آب مــرغ و شــیر را اضافه کنید و بگذارید ســوپ آرام بپزد و غلیظ شود. در این مرحله نمک و فلفل را هم بریزید.موقع ســرو کمی ترخون تازه رویش بریزید و کنارش لیموی تازه بگذارید.

Newspapers in Persian

Newspapers from Iran

© PressReader. All rights reserved.