RE­SULTS AND FIX­TURES

Bray People - - SPORT -

Wick­low League fix­tures

Thurs­day, June 14

Pat O’Toole Di­vi­sion 1B: Glen­cor­mac United v Ark­low United, 7.15, Ry­der’s Field.

Fri­day, June 15

John Tobin Youth League: Wick­low Rovers B v Ark­low United, 7.15, White­gates. Youth Shield Group B: Aughrim Rangers v Wick­low Rovers A, 7.15, Allen Park. Satur­day, June 16

Char­lie Bishop Cup fi­nal: Ash­ford Rovers A v New­town United, 6.00, Bridge­wa­ter Cen­tre Park, Ark­low (M. Kennedy, Asst: D. Lachaussee, J. Red­mond).

Wick­low League re­sults

Char­lie Bishop Cup semi-fi­nal: New­town United w/o, Carnew AFC A scr.

Jim McLaugh­lin Pre­mier Tro­phy: Carnew AFC scr., Roundwood AFC w/o.

Andy McEvoy Pre­mier 1: New­town United w/o, Tal­laght City FC scr.

Pat O’Toole Di­vi­sion 1B: Tem­pleogue United 0, Ark­low United 3.

Di­vi­sion 3: Carnew AFC scr., Bal­ly­waltrim FC w/o; Sham­rock Celtic w/o; Carnew AFC scr.; Carnew AFC scr., Wick­low Town AFC w/o.

WDSL fix­tures

Thurs­day, June 14

U-13 MPGM Pre­mier League A1: Aughrim Rangers v Rath­new AFC, 7.00, Allen Park. Satur­day, June 16

U-8 A1 Red: Ark­low United v Rath­new AFC, Fern­dale Park; Carnew AFC v Wick­low Rovers Green, Back Al­ley; Ark­low Town v New­town Ju­niors, Bridge­wa­ter Cen­tre Park.

U-8 A2 Red: Ash­ford Rovers v En­niskerry FC, Bal­li­nalea Park; Cool­boy Rangers v St An­thony’s Kil­coole United FC Green, Cool­boy Com­mu­nity Sports­field; Wick­low Rovers Blue v Rath­new AFC Green, Hockey Pitch, Dun­bur.

U-8 A3 Red: Glen­cor­mac United v Roundwood AFC, Ry­der’s Field; Shil­le­lagh United Youths v Wick­low Rovers White, Bal­lard Park; Avon­more FC v Sport­ing Grey­stones FC Black, Tul­ly­lusk.

U-9 A3: Ark­low United Stars v Avon­more FC, Fern­dale Park; Cool­boy Rangers v Glen­cor­mac United, Cool­boy Com­mu­nity Sports­field; Grey­stones United C v Roundwood AFC, Wood­lands; St An­thony’s Kil­coole United Green v Wick­low Rovers White, Der­mot Wheeler Park.

U-9 A1 Red: St Pa­trick’s AFC v Grey­stones United AFC B, Kil­cashel; Ark­low Town Red v Rath­new AFC, Bridge­wa­ter Cen­tre Park; New­town Ju­niors v Ark­low Town Black, Com­mu­nity Grounds.

U-9 A2 Red: En­niskerry FC v Ark­low United Stripes, Bog Meadow; Ash­ford Rovers v Grey­stones United AFC A, Bal­li­nalea Park; Wick­low Rovers Green v Ark­low Town White, Hockey Pitch, Dun­bur.

U-11 A1: Ark­low Town White v Shil­le­lagh United Youths Navy, Bridge­wa­ter Cen­tre Park; Grey­stones United AFC A v St An­thony’s Kil­coole United FC Black, Wood­lands; Ash­ford Rovers Blue v Ark­low United Stars, Bal­li­nalea Park; Ark­low Town Black v En­niskerry FC Red, Bridge­wa­ter Cen­tre Park.

U-11 A2: Carnew AFC v Rath­new AFC Green, Back Al­ley; Roundwood AFC v Wick­low Rovers Green, Vartry Grounds; Ark­low United Stripes v Cool­boy Rangers Ma­roon, Fern­dale Park; Glen­cor­mac United v Wolfe Tone YC, Ry­der’s Field.

U-11 A3: New­town Ju­niors v En­niskerry FC, White, Com­mu­nity Grounds; Shil­le­lagh United Youths Sky Blue v Avon­more FC, Bal­lard Park; Grey­stones United AFC B v Rath­new AFC, Wood­lands.

U-11 A4: Aughrim Rangers v Wick­low Town AFC, Allen Park; Ash­ford Rovers Yel­low v Cool­boy Rangers White, Bal­li­nalea Park; Sport­ing Grey­stones FC Black v Grey­stones United AFC C, St Lau­rence’s Na­tional School; Grey­stones United AFC D v Ark­low Town Red, Wood­lands.

U-12 Donal O’Leary Pre­mier League A1: St An­thony’s Kil­coole United FC A v Ash­ford Rovers U-11 A, Der­mot Wheeler Park; Ark­low Town A v En­niskerry FC A, Bridge­wa­ter Cen­tre Park; Rath­new AFC v Wick­low Rovers U-11A, Sham­rock Park. U-12 A1: Wick­low Rovers C v Cool­boy Rangers, White­gates; Ark­low United v Avon­more FC A, Fern­dale Park; Wick­low Rovers B v Sport­ing Grey­stones FC Black, White­gates, St Pa­trick’s AFC v Grey­stones United AFC A, Kil­cashel.

U-12 Di­vi­sion A2: Grey­stones United AFC B v Avon­more FC B, Wood­lands; Sport­ing Grey­stones FC v Grey­stones United AFC C, St Lau­rence’s Na­tional School; New­town Ju­niors v Ash­ford Rovers, Com­mu­nity Grounds; En­niskerry FC B v Glen­cor­mac United, Bog Meadow.

U-13 MPGM Pre­mier League A1: Carnew AFC v Cool­boy Rangers, Back Al­ley; Aughrim Rangers v Ark­low Town A, Allen Park; Wick­low Rovers B v Grey­stones United A, White­gates; Rath­new AFC v Ark­low United, Sham­rock Park; Grey­stones United AFC B v Ash­ford Rovers, Wood­lands.

U-14 Di­vi­sion A1: Roundwood AFC v Ark­low Town A, Vartry Grounds; New­town Ju­niors v Avon­more FC, Com­mu­nity Grounds.

U-15 K and K Win­dows Pre­mier League A1: Ark­low Celtic v Roundwood AFC, Celtic Park; Ark­low Town A v Cool­boy Rangers, Bridge­wa­ter Cen­tre Park.

Sun­day, June 17

U-10 A1: Rath­new AFC Green v Ark­low United, Sham­rock Park; St Pa­tricks AFC v Aughrim Rangers, Kil­cashel; Ash­ford Rovers Yel­low v Wick­low Rovers Green, Bal­li­nalea Park.

U-10 A2: Ark­low Town White v New­town Ju­niors, Bridge­wa­ter Cen­tre Park; Sport­ing Grey­stones FC White v Carnew AFC, Allen Park; Avon­more FC v Grey­stones United AFC Yel­low, Tul­ly­lusk.

U-10 A3: Roundwood AFC v Cool­boy Rangers, Vartry Grounds; Sport­ing Grey­stones FC Black v Grey­stones United AFC Red, Allen Park; Grey­stones United AFC Green v Wick­low Rovers White, Wood­lands.

U-10 A4: Wick­low Rovers Blue v En­niskerry FC, Hockey Pitch, Dun­bur; Wolfe Tone YC v St An­thony’s Kil­coole United FC Yel­low, Tem­ple Sports­field; Glen­cor­mac United v Wick­low Town AFC, Ry­der’s Field.

WDSL re­sults

U-12 Donal O’Leary Pre­mier League: Roundwood AFC 2, Ash­ford Rovers U-11 A 1; Ark­low Town A 1, Rath­new AFC 0; Aughrim Rangers 4, St An­thony’s Kil­coole United FC A 1; En­niskerry FC 4, Wick­low Rovers U-11 A 0; Ash­ford Rovers U-11 A 2, Wick­low Rovers U-11A 1; Aughrim Rangers 2, Roundwood AFC 2; St An­thony’s Kil­coole United FC A 0, Ark­low Town A 2.

U-12 Di­vi­sion A1: Avon­more FC A 9, St Pa­trick’s AFC 0; Cool­boy Rangers 4, Wick­low Rovers B 0; Ark­low United 1, Grey­stones United AFC A 6; Sport­ing Grey­stones FC Black 7, Wick­low Rovers C 1. U-12 Di­vi­sion A2: Ash­ford Rovers 11, Sport­ing Grey­stones FC 1; Grey­stones United AFC C 1, New­town Ju­niors 2; Avon­more FC B 2, En­niskerry FC B 5; Grey­stones United AFC B 5, New­town Ju­niors 0; Grey­stones United AFC C 1, Glen­cor­mac United 2.

U-13 MPGM Pre­mier League A1: Grey­stones United AFC B 0, Grey­stones United AFC A 6; Ark­low Town 2, Aughrim Rangers 7; Ark­low United 1, Cool­boy Rangers 4; Grey­stones United AFC A 2, Ash­ford Rovers 2; Wick­low Rovers B 9, Grey­stones United AFC B 0.

U-14 Di­vi­sion A1: Ark­low Town A 7, Avon­more FC 3; New­town Ju­niors w/o, Wick­low Rovers B scr.

Newspapers in English

Newspapers from Ireland

© PressReader. All rights reserved.