RESULTS AND FIXTURES
RESULTS
Division 1 Senior Football League Round 2: Hollywood 1-8, St Patrick’s 0-11; Rathnew 0-5, Tinahely 0-5; Blessington 3-11, AGB 3-11.
Division 1A Senior Football League Round 2: Newtown 0-10, Annacurra 1-5; Kilmacanogue 2-10, Bray Emmets 0-15; Éire Óg Greystones 0-18, Carnew 3-3; Avondale 3-5, Dunlavin 1-8.
FIXTURES
Wednesday, February 20
At Ballinakill - Division 1 Senior Football League: St Patrick’s v. Kiltegan at 8pm (Referee: Kieron Kenny)
Friday, February 22 Division 1 Senior Football League: Baltinglass v. Tinahely at 7.30pm, (Referee: John Keenan)
Division 1A Senior Football League: Bray Emmets v. Avondale at 8pm, (Referee: John O’Brien); Annacurra v. Carnew at 8pm, (Referee: Anthony Nolan)
Division 3 Football League: Hollywood v. Avoca at 8pm, (Referee: Noel Kinsella) Saturday, February 23
Venue TBC - lidl National Football League Division 3: Wicklow v Kildare (referee: Jonathan Murphy)
Division 1 Senior Football League: AGB v. Rathnew at 11am, (Referee: Darragh Byrne).
Division 1A Senior Football League: Dunlavin v. Newtown at 4pm, (Referee: Ciaran Fleming)
Division 3 Football League: Lacken-Kilbride v. Blessington at 3pm, (Refereer: Liam Cullen); Knockananna v. Tinahely at 3pm, (Referee: Pat Hickey); Aughrim v. Éire g Greystones at 3pm, (Referee: Brendan Furlong); Enniskerry v. Shillelagh/Coolboy at 3pm, (Referee: Eddie Leonard); St Patrick’s v. Ashford at 4.15pm, (Referee: Eugene O’Brien)
Sunday, February 24
Division 1 Senior Football League: Hollywood v. Blessington at 11am, (Referee: Garrett Whelan)
Division 1A Senior Football League: Éire Óg Greystones v. Kilmacanogue at 11am, (Referee: Pat Dunne)
U-17 Football League Division 1 (all games commence at 12.15pm)
At Dunbur Park - St.Patrick’s v An Tochar (Ref: John O’Brien)
At The Merrymeetings - Rathnew v Bray Emmets (Ref: Pat Hickey)
At Baltinglass - Baltinglass v Blessington (Ref: John Whyte)
At Sparrow Road - St. Nicholas v Luke O’Tooles (Ref: Ned Doyle)
U-17 Football League Division 2 At Ashford - Ashford v Clan Na Gael (Ref: Ciaran Gaskin)
At Shelton/Ballymoney - AGB v Derry Gaels (Ref: Kieron Kenny)
At Carnew - Carnew Emmets v Clara Gaels (Ref: Gerry Corbett)
At Kiltegan - Michael Dwyers v St. Kevins (Ref: Ciaran Fleming) At Aughrim at noon – Littlewoods Camogie League Division 3 – Wicklow v Clare At Aughrim at 2pm - NHL Division 2B – Wicklow v Kildare
(All stewarts to attend at 11 am)
At Watty Graham Park, Derry - Allianz NFL Division 4: Derry v Wicklow at 2pm. Saturday, March 2
Division 2 Football League: Barndarrig v. Rathnew at 3pm, (Referee: Pat Hickey); Donard-The Glen v. Valleymount at 3pm, (Referee: Ciaran Fleming); Ballymanus v. Laragh at 3pm, (Referee: Kieron Kenny); Ballinacor v. Stratford-Grangecon at 3pm, (Referee: Kieran O’Shea); Baltinglass v. Coolkenno at 6.30pm, (Referee: John Whyte)
Division 3 Football League: Blessington v. Enniskerry at 3pm, (Referee: Keith Peppard); Shillelagh/Coolboy v. St Patrick’s at 3pm, (Referee: Damien Byrne); Avoca v. Aughrim at 3pm (Referee: Brendan Furlong); Éire Óg Greystones v. Knockananna at 3pm; Tinahely v. Lacken-Kilbride at 3pm, (Referee: Robert Roche)
Sunday, March 3
Division 2 Football League: Kilcoole v. An Tochar at 11am, (Referee: John O’Brien) Division 3 Football League: Ashford v. Hollywood at 11am, (Ref: Liam D Keenan JNR)
Under-17 Hurling League
(All games at 12.15pm)
Glenealy v Avondale/Parnells (Referee: C.Canavan); Bray Emmets v Michael Dwyers (Referee: Ciaran Gaskin); Carnew