JU­VE­NILE FIX­TURES

Wicklow People (West Edition) - - SPORT -

Wed­nes­day, July 10

Un­der-11 Football Group 1 Round 8

(all games at 7.15pm): An Tochar Blue v Dunlavin (Ref­eree: Philip Bracken); Bless­ing­ton Blue v Rath­new Red (Ref­eree: Diar­muid Haugh­ian); St Pa­tricks Blue v Bray Em­mets Blue (Ref­eree: Kevin Healy); Éire Óg Grey­stones Blue v Bye.

Un­der-11 Football Group 2 Round 8

(all games 7.15pm): Donard-The Glen v Balt­in­glass (Ref­eree: Liam Cullen); Kil­te­gan Red v Aughrim (Ref­eree: Jimmy Lawlor); An­nacurra v Shil­le­lagh/Cool­boy Navy (Ref­eree: Pat Keogh); St Kevin’s v AGB Green (Ref­eree: John Whyte).

Un­der-11 Football Group 3 Round 8 (all games 7.15pm): Kil­macanogue v Bless­ing­ton White (Ref­eree: Paul Por ter); AGB Navy v St Pa­tricks White (Ref­eree: Ne­van O Sullivan); Rath­new Green v Éire Óg Grey­stones White (Ref­eree: Pat Hickey); An Tochar Navy v Bray Em­mets White (Ref­eree: Liam Keenan).

Un­der-11 Football Group 4 Round 8 (all games 7.15pm): New­town v Ash­ford (Ref­eree: Peadar de Hora); Kil­coole v Avoca (Ref­eree: Ciaran Goff); Ti­na­hely v Carnew Em­mets (Ref­eree: Stephen Fa­gan); Éire Óg Grey­stones Green v Barndarrig (Ref­eree: Brian Mor­gan); Avon­dale v Bye. Un­der-11 Football Group 5 Round 8

(all games 7.15pm): Lacken/Kil­bride v En­niskerry (Ref­eree: Keith Pep­pard); Kil­te­gan Green v Michael Dwyers (Ref­eree: Liam Cullen); BYE v Shil­le­lagh/Cool­boy White (Ref­eree: TBC); Strat­ford/Grange­con v Bray Em­mets Gold (Ref­eree: Kevin Cullen); Laragh v Ballinacor (Ref­eree: Chris Cana­van).

Un­der-15 Football Di­vi­sion 1 Round 8 (all games 7.15pm): Éire Óg Grey­stones v Balt­in­glass (Ref­eree: Ed­die Leonard); St Ni­cholas v Rath­new (Ref­eree: Pat Dunne); AGB Navy v Bye.

Un­der-15 Football Cham­pi­onship Di­vi­sion 2 Round 1 (all games 7.15pm): Bless­ing­ton v An Tochar (Ref­eree: De­clan Pep­pard); Bray Em­mets v Aughrim (Ref­eree: Ian Cul­ber t); St Pa­tricks v Ballinglen Gaels (Ref­eree: Kevin Healy); St Kevin’s v Bye.

Un­der-15 Football Di­vi­sion 3 League Round 8 (all games 7.15pm): Clan na Gael v Carnew Em­mets in En­niskerry (Ref­eree: Ciaran Gaskin); Ash­ford v Michael Dwyers (Ref­eree: Eu­gene Do­her ty); AGB Green v BYE (Ref­eree: TBC); Naomh Gaels v Shil­le­lagh/Cool­boy (Ref­eree: Michael Owens); Kil­coole v Bye.

Fri­day, July 12

Mi­nor Hurl­ing League Round 6 (all games 7.15pm): Avon­dale/Par­nells v Nor th Wick­low Gaels (Ref­eree: Ciaran O’Shea); BYE v Carnew Em­mets; Gle­nealy v Bray Em­mets (Ref­eree: John Keenan); Michael Dwyers v BYE.

Un­der-12 Football Player Path­way League Round 3 (all games 7.15pm): Aughrim v St Kevin’s (Ref­eree: Chris Cana­van).

Un­der-11 Hurl­ing Group 1 Round 6 (back match) at 7.15pm: Éire Óg Grey­stones Blue v ARP (Ref­eree: Michael Owens). Un­der-12 Football Player Path­way League Round 4 at 7.15pm: St Pa­tricks v An Tochar (Ref­eree: Philip Bracken). Un­der-13 Football Di­vi­sion 4 (back match) Round 7 (all games at 7.15pm): Clan na Gael V Michael Dwyers Blue (Ref­eree: Ciaran Gaskin).

Un­der-13 Football Di­vi­sion 3 Round 7 at 7.15pm: Ti­na­hely v Carnew Em­mets (Ref­eree: Ne­van O’Sullivan). Un­der-13 Football Di­vi­sion 4 Round 5 at 7.15pm: Clara Gaels v Newcastle in Avon­dale (Ref­eree: Peadar de Hora).

Satur­day, July 13

Un­der 7 and 9 GO Games Hurl­ing Monster Blitz in Bal­li­nakill. Time TBC.

Mon­day, July 15

Un­der-13 Football Di­vi­sion 1 Round 8 (all games at 7.15pm): Bless­ing­ton Blue v Éire Óg Grey­stones Blue (Ref­eree: TBC); An Tochar Navy v Bray Em­mets Navy (Ref­eree: TBC); St Ni­cholas Navy v St Pa­tricks Blue (Ref­eree: TBC)

Un­der-13 Football Cham­pi­onship Di­vi­sion 2 Round 1 (all games at 7.15pm): Shil­le­lagh/Cool­boy v Balt­in­glass (Ref­eree: TBC); AGB Green v Aughrim (Ref­eree: TBC); An­nacurra v St Kevin’s Red (Ref­eree: TBC); Kil­coole v Rath­new (Ref­eree: TBC). Un­der-13 Football Di­vi­sion 3 Round 8 (all games at 7.15pm): Éire Óg Grey­stones White v Bless­ing­ton White Chal­lenge (Ref­eree: TBC); AGB Navy v Ti­na­hely (Ref­eree: TBC); Carnew Em­mets v Bray Em­mets Green (Ref­eree: TBC); Michael Dwyers Navy v An Tochar White (Ref­eree: TBC). Un­der-13 Football Di­vi­sion 4 Cham­pi­onship Round 1 (all games at 7.15pm): St Pa­tricks White v Clara Gaels (Ref­eree: TBC); Clan na Gael v Avoca (Ref­eree: TBC); Ash­ford v Michael Dwyers Blue (Ref­eree: TBC); BYE v Newcastle (Ref­eree: TBC).

Mi­nor Football League Di­vi­sion 1 Round 5 (all games at 7.15pm): An Tochar v Ti­na­hely (Ref­eree: TBC); Rath­new v St Ni­cholas (Ref­eree: TBC); Bray Em­mets v Bless­ing­ton (Ref­eree: TBC); Balt­in­glass v Éire Óg Grey­stones (Ref­eree: TBC).

Mi­nor Football League Di­vi­sion 2 Round 5 (all games 7.15pm): Michael Dwyers v St Pa­tricks (Ref­eree: TBC); Carnew Em­mets v Pearse Gaels (Ref­eree: TBC) Clara Gaels v Clan na Gael (Ref­eree: TBC); St Kevin’s v Derry Gaels (Ref­eree: TBC); AGB v Bye.

Wed­nes­day, July 17

Coiste na nÓg meet­ing at 8.00pm in Bal­li­nakill.

Un­der-15 Hurl­ing Cham­pi­onship Round 1 (all games at 7.15pm): ARP v Gle­nealy (Ref­eree: TBC); Michael Dwyers v Bray Em­mets (Ref­eree: TBC); Nor th Wick­low Gaels v Carnew Em­mets Bal­li­nakill (Ref­eree: TBC); St Pa­tricks v Bye.

Un­der-11 Hurl­ing Group 1 Round 8 (all games at 7.15pm): Aughrim Blue v St Pa­tricks (Ref­eree: TBC); Kil­coole v ARP (Ref­eree: TBC); Michael Dwyers Navy v Bray Em­mets Navy (Ref­eree: TBC); Gle­nealy v Carnew Em­mets (Ref­eree: TBC); Eire Og Grey­stones Blue v Bye.

Un­der-11 Hurl­ing Group 2 Round 8 (all games at 7.15pm): Barndarrig v Bray Em­mets Green (Ref­eree: TBC); Michael Dwyers Blue v Éire Óg Grey­stones White (Ref­eree: TBC); Avon­dale v West­ern Gaels (Ref­eree: TBC); Éire Óg Grey­stones Green v Aughrim White (Ref­eree: TBC).

Fri­day, July 19

Un­der 7and 9 Go Games Football, var­i­ous venues

Un­der-12 Hurl­ing Player Path­way League Round 1 (back match) at 7.15pm: Luke O’Tooles v ARP (Ref­eree: TBC). Un­der-11 Football Group 4 Round 6 (back matches) 7pm: Éire Óg Grey­stones Green v Carnew Em­mets Bal­li­nakill (Ref­eree: Cathy Forde).

Un­der-15 Football Di­vi­sion 2 Round 7 (all games at 7.15pm): St Pa­tricks v St Kevin’s Bal­li­nakill (Ref­eree: Ciaran Gaskin). Un­der-12 Football Player Path­way League Round 4 at 7.15pm: St Kevin’s v An­nacurra (Ref­eree: Jimmy Lawlor).

Newspapers in English

Newspapers from Ireland

© PressReader. All rights reserved.