RESULTS AND FIXTURES
Wednesday, June 21 Junior Hurling League Rd 9
- Carnew Emmets v Avondale 7.30 p.m. (Referee E. Doher ty); Bray Emmets v Eire Og 7.30 p.m. (Referee P. Por ter); Kilmac/Enniskerry v St. Patricks 7.30 p.m. (Referee C. O Ceadaigh); Kiltegan v A.R.P. 7.30 p.m. (Referee D. Peppard); Barndarrig v Glenealy 7.30 p.m. (Referee T.B.C.)
Thursday, June 22 At Joule Park, Aughrim - Darcy Sand Intermediate Football Championship Group 2Rd1
- Ballinacor v Dunlavin 8.00 p.m. (Referee A. Nolan, Linesmen: K. Kenny and J. Lawlor, Baltinglass Umpires)
Arklow Waste Disposal Football League Div.4 North East Rd 6
- An Tochar v Ashford 7.30 p.m. (Referee C. Barnes)
- Avondale v A.G.B. 7.30 p.m. (Referee M. Dowling); Carnew Emmets v Rathnew 7.30 p.m. (Referee S. Fagan) Rd 10
- Donard Glen v Valleymount 7.30 p.m. (Referee B. Kelly); Lacken v Blessington 7.30 p.m. (Referee K. Peppard)
South East Group 1 Rd 7 West Rd 11 Murphys Hotel (Tinahely) Football League Div. 3 Rd 8
- Enniskerry v Eire Og 7.30 p.m. (Referee E. Leonard)
Friday, June 23 At Pearse’s Park, Arklow - Darcy Sand Intermediate Football Championship Group 2Rd1
- Ballymanus v Kilmacanogue 8.00 p.m. (Referee P. Dunne, Linesmen: Matt Dowling and L. Keenan, Jnr., Hollywood Umpires)
Saturday, June 24 At Roundwood - Boom Platform Hire Junior A Football Championship Group 2 Rd1
- Valleymount v Barndarrig 5.00 p.m. (Referee J. Keenan, Linesmen: Darragh Byrne and Ml. Owens, Aughrim Umpires)
At Joule Park, Aughrim - Intermediate Hurling Championship Rd 1
- St. Patrick’s v Glenealy 4.45 p.m. (Referee K. O’Shea, Linesmen: M. Dowling and L. Keenan, Snr. Aughrim Umpires)
Dacia Cars Senior Hurling Championship Rd2
- Glenealy v Avondale 6.30 p.m. (Referee C. Fleming, Linesmen M. Dowling and L. Keenan Snr. Baltinglass Umpires)
At Ashford - Boom Platform Hire Junior A Football Championship Group 2 Rd 1
- Kilcoole v Laragh 6.00 p.m. (Referee N. Kinsella, Linesmen: Liam Keenan, Jnr. And C. Gaskin, Kilbride Umpires)
Arklow Bay Hotel Football League Div. 1A Rd 10
- Newtown v Hollywood 7.30 p.m. (Referee J. O’Brien).
Sunday, June 25 At Joule Park, Aughrim - Dacia Cars Senior Hurling Championship Rd 2
- Eire Og v St. Patricks 12 noon (Referee J. Kelly, Linesmen: P. Por ter and Kieran O’Shea, Knockananna Umpires)
Dacia Cars Senior Hurling Championship Rd2
- Carnew Emmets v Bray Emmets 1.45 p.m. (Referee C. Manley, Linesmen: Kieran O’Shea and P. Por ter, Glenealy Umpires)
Tuesday, June 27 At Pearse’s Park, Arklow - Intermediate Hurling Championship Rd 1
- Carnew Emmets v Kilcoole 7.30 p.m. (Referee E. Leonard, Linesmen: E. Doher ty and L. Keenan Snr.,St Patricks Umpires)
Arklow Bay Hotel Football League Div.1 Rd 10
- Rathnew v Eire Og 7.30 p.m. (Referee Damian Byrne); St. Patrick’s v Bray Emmets 7.30 p.m. (Referee E. O’Brien); Avondale v Baltinglass 7.30 p.m. (Referee J. O’Brien); Dunlavin v Blessington 7.30 p.m. (Referee P. Dunne)
Arklow Bay Hotel Football League Div. 1A Rd 10
- Coolkenno v Tinahely 7.30 p.m. (Referee M. Dowling); Kilmacanogue v Annacurra 7.30 p.m. (Referee I. Culber t)
Wednesday, June 28 Junior Hurling League
- Carnew Emmets v A.R.P. 7.30 p.m. (Referee TBC); Eire Og v Kilmac/Enniskerry 7.30 p.m. (Referee Paul Por ter); St. Patrick’s v Barndarrig 7.30 p.m. (Referee TBC).
Thursday, June 29 At Joule Park, Aughrim - Renault Senior Football Championship Group A Rd 1
- Tinahely v Bray Emmets 8.00 p.m. (Referee TBC)
Arklow Waste Disposal Football League Div. 4 Rd 12 South East
- A.G.B. v Carnew Emmets 7.30 p.m. (Referee Eddie Leonard)
- Valleymount v Kiltegan 7.30 p.m. (Referee Liam Cullen); Baltinglass v Donard Glen 7.30 p.m. (Referee Eamon Doyle); Dunlavin v Blessington 7.30 p.m. (Referee Stephen Fagan)
West
Friday, June 30
At Blessington - Darcy Sand Intermediate Football Championship Group 1 Rd 1
- Hollywood v Donard Glen 8.00 p.m. (Referee TBC)
At Ashford - Darcy Sand Intermediate Football Championship Group 2 Rd 2
- Kilmacanogue v Rathnew 7.30 p.m. (Referee TBC)
Saturday, July 1 At Joule Park, Aughrim - Intermediate Hurling Championship Rd 1
- Bray Emmets v A.R.P.5.00 p.m. (Referee TBC) Renault Senior Football Championship Group C Rd 1 - Rathnew v Coolkenno 6.45 p.m. (Referee TBC)
At Baltinglass - Darcy Sand Intermediate Football Championship Group 2 Rd 2
Dunlavin v Ballymanus 6.30 p.m. (Referee TBC)
At Pearses Park, Arklow - Darcy Sand Intermediate Football Championship Group 1 Rd 1
- Carnew Emmets v Ashford 6.30 p.m. (Referee TBC)
Sunday, July 2 At Joule Park, Aughrim - Renault Senior Renault Senior Football Championship Group C Rd 1
- Baltinglass v St. Patricks 4.45 p.m. (Referee TBC)
At Ashford - Renault Senior Football Championship Group B Rd 1
- Avondale v Newtown 12.00 noon. (Referee TBC)
Renault Senior Football Championship Group B Rd 1
- Annacurra v Eire Og 1.45 p.m. (Referee TBC)
Tuesday, July 4 At Ashford - Intermediate Hurling Championship Rd 2
- Kilcoole v St. Patricks 7.30 p.m. (Referee TBc)
Arklow Bay Hotel Football League Div. 1Rd11
- Eire Og v Dunlavin 8.00 p.m.; Baltinglass v Rathnew 8.00 p.m.; Bray Emmets v Avondale 8.00 p.m.; Blessington v St. Patricks 8.00 p.m.
Arklow Bay Hotel Football League Div. 1A Rd 11
- Kiltegan v Newtown 8.00 p.m.; Annacurra v Carnew Emmets 8.00 p.m.; Tinahely v Kilmacanogue 8.00 p.m.; Hollywood v Coolkenno 8.00 p.m.