Israel Hayom

ברגשות מעורבים

יעקב טומרקין אמנם העפיל לחצי גמר 200 מ' מעורב באליפות העולם בשחייה, אבל סיים בו במקום האחרון פלגריני הבלתי נגמרת הדהימה את לדקי ב 200 מ' חופשי, לה קלו זכה בזהב ב 200 מ' פרפר

- רונן דורפן בודפשט

"הפסדתי את זה על החזה", סיכם יעקב טומרקין משחה מאכזב בחצי גמר 200 מטרים מעורב אישי. בבוקר העפיל עשירי לגמר עם 1:59.49 דק', כשרק 50 מאיות מפ רידות בינו לבין המקום השביעי. אחרי שהיה שני במקצה במחצית המרחק, בזכות סגנון הגב החזק שלו, דעך בסיום למקום השמיני במקצה וה 16 בסך הכל, 49 מאיות איטי יותר לעומת הבוקר.

כמה שעות לפני כן הסביר לי המאמן דייב מארש מדוע הם רואים במעורב את מרכז הפעילות של טומרקין כעת: ההחלטה שזה המקצה החשוב היא קצת טקטית. "עם הפרישה של פלפס, לוכטה ולסלו צ'ה, שכבר לא שוחה את המ קצה, התחרות קצת ירדה", אמר. אבל החשיבות האמיתית של המעורב היא מקצועית: "נכון יותר להתאמן במעו רב כדי לשחות יותר משחים. אם הוא יתאמן ב 200 מעורב הוא יהיה שחיין 200 גב יותר טוב".

נקווה שכבר הבוקר נקבל המחשה לכך עם טומרקין במוקדמות ה 200 מטרים גב. אנדרה מורז תשחה 100 חו פשי במקצה האחרון והחזק.

גאווה לאומית

עם מאזן של 14 מדליות זהב אישיות, ללא כסף וארד, באליפויות עולם ובאולימפיא­דות, התייצבה קייטי לדקי לגמר ה 200 מ' חופשי כשהיא אולי תוהה מי מהשחייניות הצעירות היא איום. האיום הגיע בסופו של דבר מה עבר, ולא מהעתיד. אמה מקאון האוס טרלית נלחמה בה תנועה אחר תנועה וסיימה איתה בשוויון 1:55.18 דק', אבל הניצחון היה שייך לפדריקה פלגריני, האיטלקייה הנצחית, שסיימה ראשונה עם 1:54.73 דק'.

מי שעמדה על הפודיום עם מדליית כסף בימים הרחוקים של אתונה 2004 לא זכתה רק בזהב הסנסציוני, אלא גם במדליה שביעית ברציפות באלי פויות עולם במקצה. עם דמעות בעי ניה, היא ליוותה את ההמנון האיטלקי במחיאות כפיים, וקהל הונגרי מאוהב הצטרף אליה.

הקהל המקומי כבר פגש את האכזבה ואת האהבה הרגילות. מעטים השחיינים האהובים בארצם כלאסלו צ'ה בן ה ,31 בעיני רבים גדול השחיינים שלא זכה בזהב אולימפי, עם התמדה אגדית של מי שזכה בארבע מדליות כסף אולי מפיות בצילו של מייקל פלפס. "הוא האיש הבלתי ניתן להכנעה", אומרת לי העיתונאית המקומי אנדראה הורן, "באומה קצת פסימית מטבעה, הוא מקור השראה".

לפני שנה בריו הגדיר צ'ה את האלי פות בעיר הולדתו כסיבה שבגללה ימ שיך לשחות. במשחה ל 200 מ' פרפר הוא זכה, תחזיקו חזק, במדליה ה 72 שלו באליפויות אולימפיות, עולמיות או אירופיות. הצבע שלה היה כסף אחרי המנצח הדרום אפריקני, אלוף אולימ פיאדת לונדון צ'ד לה קלו, שניצח בזמן של 1:53.33 דק'.

מסיבת העיתונאים היתה קלאסה. צ'ה אמר שהידידות בינו לבין לה קלו חשובה מכל מרוץ. לה קלו הודה לאמו על מאבקה בסרטן ולצ'ה, על שהיה עבורו השראה מאז הפך לח ברו באימונים ב ,2010 וסיכם: "איך אפשר לשנוא את מי שחולק איתך אותו החלום?"

אדם פיטי הבריטי אסף את הזהב היומי שלו, הפעם ב 50 מ' חזה, רחוק ארבע מאיות משיא העולם שקבע בחצי הגמר - 25.99 שנ'. גבריאלה דטי הש לים יום עצום לאיטליה - מעצמת מש חים ארוכים - עם 7:40.77 דק' ב 800 מ' חופשי.

 ?? צילום: אי.אף.פי ?? טומרקין. היום במוקדמות ה 200 מ' גב
צילום: אי.אף.פי טומרקין. היום במוקדמות ה 200 מ' גב
 ?? צילום: אי.פי.אי ?? פלגריני חוגגת את הזהב
צילום: אי.פי.אי פלגריני חוגגת את הזהב
 ??  ??
 ??  ??

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel