Israel Hayom

מעדיפים עודפים

בחנויות ובמתחמי אאוטלט מציעות רשתות אופנה והנעלה שלל פריטים בהנחות משמעותיות מתי מדובר בקנייה משתלמת ומתי לא, למה חשוב לשים לב ואילו רשתות לא תמצאו במתחמי הענק?

- יניב משיח

בואו נודה: אנחנו אוהבים שופינג - והרבה. קניית בגדים ונעליים תמיד עושה לנו טוב, אבל לעיתים כל הטוב הזה מגיע עם חור גדול בכיס. רש תות האופנה וההנעלה מציעות לצרכ נים חנויות אאוטלט, שבהן יוכלו לרכוש פריטים בהנחות המגיעות לפעמים אפי לו עד .70% אם בעבר היינו צריכים לע שות עבודת בילוש כדי לאתר את חנויות האאוטלט הנסתרות, בשנים האחרונות כללי המשחק השתנו לטובת הצרכן. מתחמי אאוטלט ענקיים מציעים חוויות קנייה מהנה, ובעיקר זולה משמעותית. מותגים רבים הבינו שאם אתה לא שם אתה לא קיים, ואפילו מעצבי אופנה ישראלים הצטרפו לחגיגה. בבית טפר בחולון, למשל, במתחם שהוא מקדש לאופנה ישראלית, יחכו לכם חנויות העודפים של רונן חן, אלמביקה, חגית טסה ודורין פרנקפורט.

ברחבי הארץ תמצאו מתחמי ענק שבהם שוכנים מיטב המותגים הבינ לאומיים והמקומיים. מתחם חוצות המפ רץ, הנמצא בבעלות קבוצת קניוני עופר ואשטרום נכסים, הוא מתחם האאוטלט הגדול בישראל ומשתרע על שטח של 55 אלף מ"ר וכולל 120 חנויות אופנה של מותגים, ובהם: פקטורי ,54 אאוטלט המציע מותגי על בהנחות, מנגו, קס טרו, רנואר, גולברי, בילבונג, סאקס, הודיס, סטודיו פאשה וסליו. מרכז BIG ‪FASHION OUTLET‬ בירכא, מקבו צת ביג מרכזי קניות, מציע 40 חנויות אאוטלט של מגוון מותגים, ובהם פרו פיל, אריסטו שמט, מאניה ג'ינס, לי קופר ונעלי סקופ.

מרכז האאוטלט פרימיום סנטר שבחו לון הפך למוקד עלייה לרגל עבור חובבי השופינג, שימצאו בו רשתות הנעלה דוגמת סטיב מאדן, ליידי קומפורט, ניין ווסט, גלי, ריבוק, נמרוד אנד מור ומגה ספורט. "אנחנו נחשבים למרכז ההנע לה הגדול ביותר בגוש דן", אומרת טלי עציוני, סמנכ"לית הפרסום והשיווק של חברת פרו מול. לדבריה, "לצד המחירים המשתלמים, אנחנו מציעים מבצעים והנחות משתנות בכל חנויות המתחם". נוסף על כך, בעופר בילו סנטר אאוטלט תמצאו את פקטורי ,54 אדידס, נייקי, רנואר, קסטרו, אלדו, אפרודיטה ודלתא.

מנגד, רשת הבוטיקים סיליז, למשל, מתרחקת ממתחמים ופתחה את האאוט לט החדש שלה באזור שוק הפשפשים ביפו, ולא כחלק ממתחם. "מדובר במ דיניות של הרשת, שבמסגרתה גם הבו טיקים הרגילים ממוקמים רק ברחוב ולא כחלק מקניון או מתחם", אומרת יעל ודש אבישר, מבעלי סיליז. לדבריה, "הרעיון הוא לייצר בידול, בולטות, ייחודיות, ובעיקר חוויית קנייה אירופית. עד כה האאוטלטים היו פינה ייעודית בבוטיקים ברעננה ובחיפה, וכעת הת חדשנו בחנות חדשה ביפו המציעה הנ חות של בין 50% ל 70% על הפריטים".

אחרי שגילינו לכם איפה תוכלו למ צוא את המותגים החביבים עליכם בזול, נעדכן גם מה תמצאו שם. זהירות, זה לא תמיד זה הכי משתלם. "חשוב להדגיש שלא תמצאו בחנויות הללו פריטים מה עונה הנוכחית, אלא מעונות קודמות", אומרת לילך כהן, ‪style mentor‬ ומרצה בחוג לסטיילינג בלימודי החוץ של מכ ללת שנקר. לדבריה, "אם אתם 'קורבנות אופנה' שתרים אחרי הפריטים הטרנדיים ביותר, אין לכם מה לחפש במתחמים ובחנויות האאוטלט. לעומת זאת, פריטי בייסיק או פריטים קלאסיים ועל זמניים כגון שמלה שחורה, חולצות מכופתרות ופולו לגברים, ג'ינס ונעליים, תמצאו כאן בשפע ובמחירים משתלמים".

כמה משתלמים? במתחם חוצות המ פרץ אאוטלט מציעה קסטרו שמלות לנשים ב 79-59 שקלים ושתי טי שי רטס ב 59.90 שקלים. בגולף תמצאו שני מכנסי נשים ב 39 שקלים ושתי חולצות מכופתרות לגברים ב 80 שקלים. באלדו תשלמו על מגוון סנדלים ונעליים בין 50 ל 100 שקלים, ואילו בעופר בילו סנטר מוצעים בפקטורי 54 מותגי על דוגמת הוגו בוס, מייקל קורס וקלווין קליין בהנחות של עד .70% בליידי קו מפורט שבפרימיום סנטר תשלמו על סנדלי נשים 99 שקלים במקום ,175 ובבית טפר מציעה אלמביקה 50% הנחה על כל הפריטים פרט למכנסיים, שגם עליהם תקבלו 70% הנחה.

למרות חגיגת המחירים, חשוב שת דעו שבמתחמים רבים מסתתרות לצד חנויות העודפים גם חנויות רגילות, עם מחירים רגילים. מובן ששום שלט לא מכין אתכם מראש, ואתם מגלים את המחירים רק בקופה.

מנגד, במרכזי ‪BIG FASHION‬ OUTLET ירכא, פרימיום סנטר בחולון וחוצות המפרץ תמצאו חנויות אאוטלט בלבד. "הייחוד שלנו הוא שכל חנויות האופנה וההנעלה הן חנויות אאוטלט", אומר חיים חורש, מנכ"ל מתחם חוצות המפרץ אאוטלט, שממהר להדגיש כי "חנויות עיצוב הבית במתחם הן חנויות רגילות, אך מעניקות הנחות מיוחדות".

אז אין ספק שמתחמי האאוטלט יסייעו לנו להצטייד בשלל פריטים ממותגים ואהובים, אבל חשוב להביא בחשבון שרק הרבה סבלנות ותשומת לב יבטיחו שנצא עם קנייה נכונה ומשתלמת. תתחדשו!

 ??  ?? מתחם חוצות המפרץ סיליז, 645 ש' במקום 1,290
מתחם חוצות המפרץ סיליז, 645 ש' במקום 1,290
 ??  ?? מתחם פרימיום סנטר בחולון
מתחם פרימיום סנטר בחולון
 ?? צילומים: אסף לוי, אבי ולדמן, עמית גירון הלר, עדי גלעד ?? מתחם ‪OUTLET BIG FASHSION‬ בירכא
צילומים: אסף לוי, אבי ולדמן, עמית גירון הלר, עדי גלעד מתחם ‪OUTLET BIG FASHSION‬ בירכא
 ??  ?? אלמביקה, 179.40 ש' במקום 598
אלמביקה, 179.40 ש' במקום 598
 ??  ?? ,HOODIES 19.90 ש' במקום 79.90
,HOODIES 19.90 ש' במקום 79.90
 ??  ??
 ??  ??
 ??  ??
 ??  ?? ,SACK'S 478.80 ש' במקום 798
,SACK'S 478.80 ש' במקום 798

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel