אגדת דשא

הקרנבל במוסקבה לא מותיר מקום לספק: טורניר הכדורגל הגדול בתבל יוצא לדרך נחשול אנושי צובע את הרחובות בצבעי הנבחרות לרגל וקריאות העידוד בשלל השפות מחרישות אוזניים הגיע הזמן להתלהב, להתאכזב - ולגלות מי הנבחרת הטובה בעולם עולים

Israel Hayom - - חדשות - דור הופמן

הרחובות המרכזיים של מוסק בה הם כנראה המקום הצבעוני ביותר עלי אדמות בימים אלה. אלפי אוהדים, חלקם בדרכם לראות את נב חרתם בעיר אחרת, מספקים אווירה חגיגית שלא משאירה מקום לספק: היום ב 18:00 - טורניר הכדורגל הג דול בתבל יוצא לדרך.

מחוץ לאחת המסעדות באזור הקר מלין מתקבצים עשרות פרואנים. הנ בחרת שלהם תשחק בשבת מול דנמרק באצטדיון בסרנאסק, אבל הם הגיעו כמה ימים קודם כדי להרגיש ולהריח גביע עולמי אחרי 36 שנות היעדרות. "חיכינו לזה כל כך הרבה זמן, אני מק ווה שנגיע עד לשלבים המאוחרים", אומר אחד מהם. אם צריך לבחור קריאת עידוד בולטת נכון לרגע זה, אז ‪"ARIBA PERU"‬ )פרו למעלה( בהחלט מועמדת. בהמשך פוגשים קולומביאנים, מצרים, אורוגוואים, ארגנטינאים רועשים, ואפילו קוב נים, קמרונים וכמה חבר'ה מאקוודור, אבל כמעט לא רואים רוסים. אולי הם פחות מאמינים בנבחרת שלהם, שאכזבה במשחקי ההכנה, או שאולי הם בבית, מחכים למשחק הפתיחה.

בבוקר, אנשי התקשורת היו מרוכ זים בעתיד ולא בהווה המלהיב שמת רחש מסביבם. קונגרס פיפ"א, שנערך באקספו סנטר בעיר, קיבץ אליו עיתו נאים, שחקני עבר ולא מעט אוהדים, שרצו לגלות כיצד ייראה קיץ .2026 נציגי מרוקו, שהגישו הצעה לאירוח הגביע העולמי והתחרו מול זו המשו תפת לארה"ב, קנדה ומקסיקו, האמינו לאורך כל הדרך שיזכו בכל הקופה. "אירוח המונדיאל יעשה פלאים למ דינה שלנו", אומר עיתונאי מהטל וויזיה המרוקאית, "צריך להביא את הטורניר לאפריקה פעם נוספת".

אולם אנשי תקשורת ניטרלים רמזו על שעתיד היה להתרחש. "אנחנו רו צים רק ארה"ב, זה הכי נוח לכולם", הבהיר כתב מפרו. "זה קרוב אלינו, וזה מה שחשוב", הוסיף עמיתו מקוסטה ריקה. ההודעה הרשמית היתה לטוב תם: למרות, ואולי בזכות טראמפ, 48 הנבחרות הטובות בעולם יגיעו בקיץ 2026 לארה"ב, למקסיקו ולקנדה.

לחץ מול התרגשות

הידיעה הזו אפשרה לכולם לחזור ולהתרכז במשחק שיפתח הערב את הגביע העולמי. המארחת רוסיה ערכה מסיבת עיתונאים במקביל לקונגרס, ודברי המאמן סטניסלב צ'רצ'סוב נב לעו מעט בין הכותרות הרבות. "ביקו רות הן חלק מהחיים שלי", אמר המא מן, "כל מה שאנחנו יכולים לעשות זה להתרכז באימונים ולנסות לעשות את הטוב ביותר".

בערב, כשנבחרת ערב הסעודית

ואמוס ארחנטינה! אוהדי התכולים לבנים מדרום אמריקה מחכים למסי

אריבה פרו. האוהדים הפרואנים מרגישים בעננים

ילדי טהרן. האוהדים האיראנים כבשו את מוסקבה, ואף מילה על הגרעין הקשה

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.