חקירה? עלילה: בתקשורת צריכים לעשות חשבון נפש

Israel Hayom - - חדשות - חיים שיין | דעה

בר שנים רבות האופוזיציה והתקשורת הכנו עה בשירותה עושות מאמצים בלתי רגילים כדי להטיל דופי בראש הממשלה בנימין נתניהו. המאמצים שלהן התגברו לאחר שהתברר להן שדגל השמאל בדבר שלום האמיצים הורד לחצי התורן וקופל, כמו גם ההפנמה שאין איש בישראל שמוכן לאמץ את עקרונות הסוציאליזם עכשיו. בהיעדר יכולת לבצע חילופי שלטון בקלפי, נבחרה האלט רנטיבה באמצעות גיוס יחידת להב 433 למשימה. עיתונאים מוכרים ופוליטיקאים מתוסכלים העלו חדשות לבקרים כותרות ענק המכפישות ומחשידות את ראש הממשלה.

מכל הפרשיות, האחת שנראתה לי חמורה מכולן היתה בעניין רכש הצוללות מגרמניה. שילוב של ביטחון המדינה עם שחיתות נתפס כקשה ומדאיג. לאזרחי ישראל יש אמון רב במערכת הביטחון. הטלת ספק במניעי קבלת החלטות בתחום הביטחון הדאיגה אזרחים רבים. במהדורות חדשות בטלוויזיה, בכל פעם שדיווחו על פרשת הצוללות, הראו את תמו נת ראש הממשלה יורד לתוך צוללת כמי שמתכנן למצוא את המטמון שהשאיר מתחת לגשר הפיקוד.

שר הביטחון לשעבר משה )בוגי( יעלון, שנחשב בדרך כלל לאדם אמין וישר, טען בראיון עיתונאי שאין לו ספק שנתניהו מעורב בפרשת הצוללות. בעיניים מתגלגלות לשמיים אמר שייתכן שראש הממשלה פעל בשביל בצע כסף ואיים באומרו כי "אם לא יוגש כתב אישום אני אצא למערכה ציבורית ואספר את הכל". נתניהו אמר בתגובה שיבוא יום ויתבררו השקרים הגסים של יעלון. מובן שתגובת נתניהו נמסרה בשולי הדיווח המאיים.

יו"ר מפלגת יש עתיד יאיר לפיד הסביר בתחכום תקשורתי שנתניהו ומקורביו הם קודקודי המשולש בפרשת הצוללות. בארשת מסתורין הוסיף לפיד: "אני יודע מה שעוד לא פורסם". כמו כן, הוא הכ ריז כי "אין תסריט, אין מצב שנתניהו לא יוזמן לחקירה בפרשת הצוללות. זה לא חמגשיות. זה לא בקבוקים. זה ביטחון המדינה. זה קודש הקודשים". כל מי שקרא והאזין לדברי לפיד יכול היה לקבל רושם מובהק שהנה, ראש הממשלה סוף סוף נתפס בעבירה חמורה הנוגעת לביטחון המדינה.

מניעים שפלים

מים רבים זרמו והצוללות שייטו במצולות החקי רות. הנה, ממש כעת, משעלו הצוללות אל גובה פני המים, התברר שמדובר בעלילה זדונית שממניעים שפלים ייחסו אותה לראש הממשלה. אין סיכוי במ דינת ישראל שפוליטיקאים יתנצלו, זו נורמה שאינה מקובלת במקומותינו. עם זאת, מן הראוי שאנשי התקשורת יעשו את חשבון הנפש הראוי, שהרי אובדן אמון אזרחים בכלי התקשורת מהווה סכנה לדמו קרטיה ומעילה באחריות התקשורת לציבור. חשוב שאזרחי ישראל יידעו שראש הממשלה שלהם, כמו גם הקבינט והצבא, עומד על משמר הארץ ולא ימכור את אחריותם תמורת כל הון שבעולם.

אין סיכוי במדינת ישראל שפוליטיקאים יתנצלו, זו נורמה שאינה מקובלת במקומותינו. עם זאת, מן הראוי שאנשי התקשורת יעשו את חשבון הנפש

"האוויר יצא מהבלון". רה"מ פרסם אמש סרטון בעמוד הפייסבוק שלו ובו טען על פרשת הצוללות: "התברר שהשיקולים שלי היו ענייניים לחלוטין"

צילום: אורן בן חקון

חוקרי המשטרה

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.