חוגגים :70 לילה לבן בכנסת - הפעם בלי הצבעות

Israel Hayom - - חדשות - גדעון אלון, כתבנו בכנסת

לא מכבים את האור: בכנסת נערך אמש אירוע "לילות לבנים", במסגרת חגיגות ה 70 למדינה ולכנסת.

במשך שני לילות )אמש והערב( מו פיעים על במה מיוחדת שהוקמה ברחבת הכנסת אמנים מסגנונות מגוונים ובהם סטטיק ובן אל, הדג נחש, שרית חדד - שאירחה את קרולינה, יזהר אשדות - שאירח את פיטר רוט, אילנית - שאירחה את יזהר כהן, וישראל גוריון ואסף אמ דורסקי ששרו משירי הדודאים.

בין המופעים הוקרן מספר פעמים על כל חזית המשכן מיצג וידאו ענק וראשון מסוגו, הכולל דימויים מחיי האומה הקשורים ל 70 שנות הכנסת. המיצג כולל אלמנטים ויזואליים הקשו רים להקמת הכנסת, האמנות בטרקלין שאגאל, קטעים מביקורים ממלכתיים חשובים, דוגמת נאומו של נשיא מצ רים סדאת במליאת הכנסת, וכן נושאי חקיקה מרכזיים. בנוסף, תיערך פעילות לילדים בנושא "כנסת שקופה", יתקיים חידון טריוויה על עבודת הכנסת, תצוגה של כלבני הכנסת ויוקרנו סרטונים על עבודת הכנסת.

לכבוד האירוע פתחה הכנסת את שערי הגן הארכיאולוגי שבשטחה והוא הואר בתאורה אמנותית. לנוחיות האור חים פוזרו מערכות ישיבה מיוחדות על המדשאות שליד רחבת הטקס. בנוסף אפשר היה לעלות למרפסות המשכן וליהנות מתצפית מרהיבה על ירושלים.

באירוע נכחו כ 3,000 איש. יו"ר הכנ סת, יולי אדלשטיין, בירך: "הכנסת היא הבית של העם, ולא רק משכנם של נבח רי הציבור. המושג ״לילות לבנים״ מוכר כאן בעיקר מהצבעות ארוכות ודיונים שנמשכים עד שעות הבוקר. אני שמח על הזכות לארח כאן לילה לבן מסוג אחר, ומקווה לראות קהלים שונים בכ נסת גם באירועים הבאים". העלות הכ ספית של האירועים: 1.5 מיליון שקלים.

הכנסת, אמש

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.