כוננות עפיפונים

דריכות שיא בצה"ל: חמאס מאיים להפריח הבוקר 5,000 עפיפוני תבערה לעבר שטח ישראל ●

Israel Hayom - - עַמוּד רִאשׁוֹן - ניקי גוטמן, דניאל סיריוטי וחנן גרינווד

טרור העפיפונים ובלוני הת בערה ברצועת עזה נמשך, וגם אתמול היו הצתות בשטח עוטף עזה ולוחמי האש טיפלו בלפחות 19 שריפות. המתיחות לקראת סוף השבוע גדולה, לאחר שבחמאס איימו כי ישגרו היום 5,000 עפי פונים ובלונים לעבר יישובי העוטף, שדותיו והיערות באזור.

בצה"ל מאיימים כי אם תימשך הפרחת בלוני ועפיפוני התבערה, הצבא יחל לבצע חיסולים מהאוויר של חוליות המפריחים - בדומה למדיניות הפתיחה באש על משג רי הרקטות ופצצות המרגמה. את מול תקף צה"ל פעמיים ברצועת עזה: כלי טיס של חיל האוויר הבחין בחוליית פלשתינים שעסקה בהכ נת עפיפוני תבערה שאותם תכננה לשדר לתחומי ישראל, ושיגר טיל כאזהרה שפגע בסמוך לחוליה. זמן קצר לאחר מכן בוצעה תקיפה שנייה, כאשר כלי טיס של חיל האוויר תקף סככה שבה עסקה קודם לכם החולייה בהכנת הבלונים. צה"ל יגביר היום את הכוננות, גם באמצעות הפעלת רחפנים וטיסנים בגבול הרצועה.

בחמאס טענו כי התקיפות בעזה בוצעו בתגובה למסיבת עיתונאים שערכו פעילים פלשתינים, המכנים את עצמם "אנשי יחידת העפיפונים של עזה", שהבטיחו כאמור להפריח היום 5,000 עפיפונים ובלוני תבע רה לעבר ישראל. בסוף השבוע הק רוב יציינו המוסלמים את עיד אל פיטר )חג הקורבן(, החותם את חודש הרמדאן, ודובר "יחידת העפיפונים" הבטיח כי "נשבור את המצור על עזה גם אם נצטרך להפריח מאות אלפי עפיפונים. יש לנו עוד הפתעות רבות לאויב הציוני".

עוד ברצועה, מתרחב הקרע בין חמאס והרשות הפלשתינית. תנועת חמאס גינתה את יו"ר הרשות אבו מאזן והאשימה אותו בשיתוף פעולה עם ישראל ובהכשלת הפיוס הפנים פלשתיני. הגינוי הרשמי מצד של חמאס הגיע לאחר שכוחות הביט חון הפלשתינים פיזרו ביום רביעי - תוך שימוש בכוח רב - הפגנה תמיכה בעזה של פעילי חמאס בר מאללה שבה קראו המפגינים לאבו מאזן להסיר את הסנקציות הכלכליות מעזה ולהעביר מיידית את תשלומי המשכורות.

ועל רקע עפיפוני התבערה, פורום המנהיגות הצעירה ומרכז הצעירים במועצה האזורית אשכול, ביחד עם המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל יזמו אירוע נטיעות בשיתוף המועצה האזורית וקק"ל.

בתוך כך, צה"ל הציב לראשונה בחטיבת בנימין שביו"ש רחפן התק פי, שיאפשר פיזור הפרות סדר אלי מות בתוך זמן קצר, ללא סיכון חיי אדם. הרחפן, שמסוגל לטוס למרחק של חצי קילומטר בזמן קצר במיוחד, ישגר כמות גדולה של אמצעים לפי זור הפגנות בצורה מדויקת ביותר, מגובה של מאה מטרים, מה שימנע גם פגיעת אבנים בו.

צילום: דובר צה"ל

הרחפן ביו"ש

צילום: רויטרס

הכנת עפיפוני טרור

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.