תוכנית השלום האמריקנית אוגוסט" "לא לפני חודש

Israel Hayom - - חדשות -

האם תוכנית השלום של ממשל טראמפ שוב מתרחקת? מקור המ קורב לבית הלבן אמר ל"ישראל היום" כי בכוונת צוות המו"מ לשלום של הנשיא האמריקני לה ציג את "הדיל האולטימטיבי" לא לפני חודש אוגוסט. גם בישראל אין מידע על כוונה אמריקנית להציג את התוכנית בקרוב.

כפי שכבר פורסם, חתנו של הנשיא ג'ארד קושנר, המש מש יועץ בכיר, ושליחו המיוחד ג'ייסון גרינבלט יבואו לישראל בשבוע הבא, ובין השאר ייפגשו עם ראש הממשלה בנימין נת ניהו. למפגשים יתלווה השגריר האמריקני דיוויד פרידמן, ששהה בשבוע האחרון בארה"ב.

בהודעת וידאו שמסר בתחילת השבוע לוועד היהודי אמריקני, אמר פרידמן כי הוא נמצא הש בוע בפגישות בוושינגטון. אולם לאחר פגישות העבודה פרידמן יצא לחופשה - סימן נוסף המעיד על כך שאין במערכת האמריקנית לחץ מיוחד. המשלחת האמריקנית לא תיפגש עם נציגים פלשתינים, שכן האחרונים ממשיכים להחרים את ממשל טראמפ.

מנגד, הסוגיה שנציגי הממשל כן מתכוונים לדון בה עם נת ניהו היא המצב ההומניטרי בעזה - כך נאמר בהודעת הבית הלבן. גם לשכת ראש הממשלה הודיעה שלשום בלילה, בהודעה חריגה, כי מבחינת נתניהו הנושא נמצא על סדר היום. "חמאס הוא האח ראי למצב הקשה בעזה. במקום לשפר את חייהם של תושבי עזה, חמאס משתמש באוכלוסייה הפ לשתינית כמגן אנושי במלחמת הטרור הבלתי פוסקת נגד יש ראל. הנשיא עבאס רק החריף את המצוקה ההומניטרית בעזה בכך שקיצץ את תשלומי המשכורות בעזה וסירב לשלם עבור החשמל שמסופק לעזה. ישראל תמשיך להגן על עצמה ולשמור על בי טחון אזרחיה... ישראל תדרוש את השבתם המהירה של חיילי צה"ל ואזרחיה המוחזקים בידי חמאס. ראש הממשלה מצפה לשוחח בנו שא עזה עם ג'ארד קושנר, ג'ייסון גרינבלט ודיוויד פרידמן".

צילום: רויטרס

ג'ייסון גרינבלט

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.