על סף משבר: באגודת ישראל דורשים לשנות את חוק הגיוס

מו"ל "ידיעות אחרונות" והח"כ הגיעו לחקירה נוספת במשרדי יחידת המשטרה להב 433 ● השניים נחקרו בחשד למעורבות בקידום חוק "ישראל היום": כבל יזם את החוק בשליחותו של המו"ל מוזס

Israel Hayom - - עַמוּד רִאשׁוֹן - איציק סבן, כתבנו לענייני משטרה

מו"ל עיתון "ידיעות אחרונות", ארנון )נוני( מוזס, וח"כ איתן כבל )המחנה הציוני( נחקרו אתמול פעם נוספת באזהרה בתיק 2000 במ שרדי יחידת להב .433 החשד: כבל יזם ודחף את חקיקת חוק "ישראל היום" בכנסת, בשליחותו של מוזס.

חקירתם ארכה כארבע שעות. כבל נחקר בפרשה בפעם השנייה באזהרה בחשד להפרת אמונים.

החקירה הנוספת אתמול של ח"כ איתן כבל נקבעה בעיקר בעקבות מידע חדש שהתקבל על מעורבותו לכאורה של מוזס במהלכים שיזם ראש הממשלה בנימין נתניהו. בנוסף, ההמלצה להע ביר את חוק "ישראל היום" - שאותו יזם כבל - לוועדת השרים לחקיקה. על פי החשד, ההמלצה של נתניהו להע ביר את החוק לוועדה בוצעה בפועל בתיאום עם מוזס.

בפועל הצעת החוק אושרה בוועדה, אך נפלה בהצבעה במליאת הכנסת. עם זאת, כאמור, חוקרי המשטרה חו שדים שאת ההמלצה יזמו מוזס ונתניהו בצוותא. החוקרים גם חושדים שכבל, מיוזמי החוק, היה שותף אף הוא למהלך והיה מעורב בהצעה.

בצאתו מהחקירה כתב איתן כבל בחשבון הטוויטר שלו: "כל פעולותיי נעשו תוך הקפדה על החוק, ומתוך מחויבותי כשליח ציבור לקדם חוקים המשרתים את טובת הציבור ומחזקים את הדמוקרטיה הישראלית". בעבר הציגו חוקרי המשטרה לכבל עשרות שיחות ומסרונים שניהל עם המו"ל מוזס ועם עורך העיתון רון ירון בעיצו מו של הטיפול בחוק. במשטרה חושדים שכבל הסתייע במוזס בכתיבת החוק, שנועד להצר את צעדיו של "ישראל היום" ולצמצם את תפוצתו, ובתמורה לכך העניק מוזס לחבר הכנסת סיקור אוהד בעיתונו.

תיק 2000 עוסק בשיחות שניהלו נתניהו ומוזס, ודנו לכאורה בעסקה שבמסגרתה מוזס יביא למיתון הקו התקיף של "ידיעות אחרונות" כלפי נתניהו, ויעניק לו סיקור אוהד יותר מעל דפי העיתון שבבעלותו. בתמו רה, לכאורה, היה אמור נתניהו להביא להחלשת "ישראל היום". בפברואר המ ליצה המשטרה להעמיד לדין את ראש הממשלה בעבירה של הפרת אמונים ואת מוזס בעבירה של הצעת שוחד.

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בת גובה: "מכת ההדלפות נמשכת... הסי לופים לא יוכלו להסתיר את האמת: ראש הממשלה נתניהו הוא זה שבלם את החוק לסגירת ״ישראל היום״ כשפיזר את הכנסת והלך לבחירות".

צילום: יהונתן שאול

ח"כ כבל, לאחר החקירה

צילום: קוקו

ארנון מוזס

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.