חשד: בדואים תקפו נהג אוטובוס בתל שבע

ארבעה רעולי פנים יידו אבנים לעבר האוטובוס והיכו את הנהג ● מנכ"ל מטרופולין: "אירוע פח"ע" ● ביום שני - מחאה של נהגי האוטובוסים נגד האלימות כלפיהם

Israel Hayom - - חדשות - גדי גולן ושלומי דיאז

ארבעה רעולי פנים, שעל פי חשד המשטרה הם בדואים מאזור תל שבע, תקפו ביום רביעי בלילה נהג אוטובוס של חברת ההיסעים מטרופולין, שנסע בקו 10 ביישוב הבדואי תל שבע. הם יידו אבנים לעבר האוטובוס והנהג, ניפצו את השמשות באמצעות אלות עץ וגרמו לחתכים בגופו. הנהג נפצע קל, הצליח להימלט מהמקום וטופל בבית החולים סורוקה.

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי לאחר שהנהג סיים את הנסיעה בקו באר שבע־תל שבע, אחרי שהוריד את הנוסעים האחרונים, הגיע לפתע רכב וחסם את נתיב הנסיעה שלו, וממנו יצאו ארבעה גברים צעירים כשהם אוחזים בידיהם אלות, והם היכו את הנהג וניפצו את שמשות האוטובוס.

למרות פציעתו, הנהג הצליח לחלץ את עצמו ונמלט מהמקום עם האוטובוס, לכיוון באר שבע, ודיווח על האירוע למנהלו הישיר. עוד נמסר כי במהלך הנסיעה שלו מהמקום הוא פגע ברכב של התוקפים, ואלה המשיכו לרדוף אחריו כשהם רכובים על אופנועים. נמסר כי האירוע לא היה שוד, וככל הנראה מטרת התוקפים לא היתה נהג האוטובוס או גרימת נזק לאוטובוס.

אירוע התקיפה של נהג חברת מטרופולין ברביעי בלילה בנגב, המצטרף לשורה של מקרי אלימות ותקיפה כלפי נהגי אוטובוסים ברחבי הארץ, הביא את ארגון הנהגים לקיים הפגנת מחאה המונית שתיערך ביום שני הקרוב בתל אביב. הצפי הוא כי מאות ישתתפו בה. הארגון מוביל לקיום דרישות ולשינוי הטיפול באלימות, אחרת מאיים בהשבתה כללית של כל קווי התחבורה.

אילן קרני, מנכ"ל חברת מטרופולין, אמר כי "אירועים של רגימת אבנים הם מבחינתנו פח"ע (פעילות חבלנית עוינת) לכל דבר. התרענו בפני המשטרה על הסכנה במקרים אלה, שקורים בתדירות גבוהה בעיקר באזור היישובים הבדואיים בנגב".

מזכיר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, וועד העובדים במ־ טרופולין מסרו בתגובה לתקיפה כי הם "רואים בחומרה רבה את האלימות המופנית כלפי ציבור נהגי האוטובוסים במדינה. לא נאפשר לגורמים אלימים ובריוניים להפוך אותם לשק חבטות".

מארגון נהגי האוטובוסים נמסר כי "בימים האחרונים אנו עדים לעלייה חריפה באלימות כלפי נהגי האוטובוסים, והאחרונה שבהן בדרום. משכך ארגון נהגי האוטובוסים יקיים הפגנת ענק שבה ייקחו חלק נהגים מכל החברות. ההפגנה תעמוד בסימן האלימות והדרישה לשיפור תנאי ההעסקה".

יו"ר הארגון, ישראל גנון, אמר כי "האלימות כלפי הנהגים הפכה להיות דבר שבשגרה. הגיע הזמן לתוכנית ממשלתית מסודרת וברורה שבה יוחמרו העונשים של מי שתוקף. מדובר בהפגנת מחאה, ואם לא יתקיים שינוי אמיתי נשבית את המדינה. דם הנהגים אינו הפקר".

ממשטרת העיירות, האחראית ליישובים הבדואיים הקטנים, נמסר כי נפתחה חקירה: "משטרת ישראל תפעל לאיתור המבצעים ומיצוי הדין עימם".

צילומים: מטרופולין

אחרי התקיפה

הנהג הפצוע

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.