מוחמד, תן כתף

התקוות של מצרים מונחות על כתפיו של סלאח, במיוחד זו הימנית ● מנהל הנבחרת הודיע כי הכוכב ישחק, אבל לא ברור אם יפתח ● באורוגוואי בונים על "שתי החיות בהתקפה", לואיס סוארס ואדינסון קבאני

Israel Hayom - - ספורט - דור הופמן, למונדיאל שליח "ישראל היום"

כחלק מתהליך השלום הספור טיבי, שמפריד בין פוליטיקה לספורט ומקרב בין הנציגים הערבים הרבים לבין הישראלים שנמצאים במוסקבה, יש אפילו שיתוף פעולה מקצועי ופורה בתחום התקשורת.

"מוחמד סלאח לא ישחק בהרכב מול אורוגוואי, אני מבטיח לך. הם לא אומ רים את זה לתקשורת, אבל זה סגור", מנדב לי ביום רביעי מידע כתב הערוץ המצרי ,ON פאריד ג'מאלי, שמכיר לפ רטי פרטים את מה שמתרחש בתוך מחנה הנבחרת של הקטור קופר. "הוא היה זקוק לעוד קצת זמן מנוחה. הכתף שלו עדיין לא בסדר והם מעדיפים לשמור אותו לשני המשחקים הבאים. הוא יהיה על הספסל, אבל אני לא מאמין שישתפו אותו", הוסיף ג'מאלי.

אז, או שהוא באמת לא ידע, או שעשה קטע. כי אתמול המנהל המקצועי של הנבחרת המצרית הודיע רשמית: מוחמד סלאח ישחק; לא ברור כמה, לא ידוע אם יפתח בהרכב, אבל הכוכב הגדול ייקח חלק במשחק הראשון מול אורוגוואי. המאמן הקטור קופר חיזק את התחושה כשאמר: "אני מאוד אופטימי לגביו".

כדי להבין את התלות של המצרים בשחקנה של ליברפול, צריך לראות את אוהדיה. סלאח הוא השם הבלעדי על חולצותיהם ודיוקנו מתנופף כמעט על כל דגל. השירים על אודותיו מת חילים בערבית, אך למען הקהל הרחב שמשוטט ברוסיה הרפרטואר כולל גם כמה באנגלית.

תוצאות משחקי ההכנה בלעדיו, שלא לדבר על היכולת, חיזקו את התחושה שהכל יקום וייפול על הכתפיים של הכוכב הגדול, במיוחד זו הימנית. נכון שלמצרים יש עוד כמה שחקנים מצוינים, כמו מוחמד אלנני ומחמוד "טרזגה", אבל את הקלאס, הפינס והשערים אמור לספק שיאן הכיבושים הטרי של הפרמייר ליג.

לשכוח את 1970

כיבוש שערים הוא הנושא האחרון שמטריד את היריבה מאורוגוואי. "שתי החיות בחלק ההתקפי", שזה הכינוי ללואיס סוארס ולאדינסון קבאני בפי העיתונאים המקומיים, הן אחת מהסי בות המרכזיות לכך שהדרום אמריקנים מאמינים שיש להם סיכוי להגיע רחוק מאוד בטורניר.

סיבה נוספת היא חוליית הקישור הצ עירה והתוססת, שמשלבת את האגרסי ביות האורוגוואית עם ליטוש וטכניקה שהיו חסרים לסלסטה בטורנירי עבר. עם המאמן אוסקר וושינגטון טבארס, בגביע העולמי הרביעי והאחרון שלו, מקווה אורוגוואי לפתוח את הטורניר עם ניצחון, מה שלא הצליחה לעשות מאז .1970

צילום: רויטרס

סלאח )במרכז התמונה(. התחושה היא שהכל יקום וייפול עליו

קבאני )מימין( וסוארס. מרכיבים את אחת ההתקפות המפחידות בטורניר

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.