ליגת הכסף

650 אלף שקלים מהמינהלת, 200 אלף שקלים מפיב"א, כספים מזכויות שידור, הכנסות ממכירת כרטיסים לתשעה משחקי בית וטענות להבטחת אירוח הפיינל פור בארנה במקרה של העפלה ● כל הסיבות מאחורי ההחלטה של הפועל ירושלים לשחק בליגת האלופות, ולא ביורוקאפ

Israel Hayom - - ספורט - יעקב מאיר

ימים עמוסים עוברים על הפו על ירושלים. רק ביום שני חלום האליפות של האדומים התנפץ בהפסד להפועל חולון בחצי גמר הפיינל פור, פחות מיממה לאחר מכן הגיעה ההודעה הדרמטית על עזיבתו של הבעלים אורי אלון והעברת סמ כויות הניהול לאייל חומסקי, וביום רביעי בערב חלה התפתחות נוספת ומשמעותית לא פחות, כשהאדומים הודיעו על עזיבת היורוקאפ אחרי שנים רבות - מוצלחות בחלקן - לטובת ליגת האלופות של פיב"א.

"זה הישג עבור פיב"א", קבע גורם בכיר בירושלים, "הקבוצה עם הכי הרבה קהל ביורוקאפ עוברת אליה, ומבחינתם זה הישג. עכשיו רק שפנא תינייקוס תעבור, ובכלל תהיה חגיגה".

באופן פומבי, הסיבה העיקרית לה חלטה היא חשיבות ערך הספורטיביות. "מכיוון שליגת האלופות מעניקה הז דמנות שווה לכל קבוצה באירופה לה גיע למפעל, החלטנו להירשם אליו", נאמר בהודעת הקבוצה, אך בפועל מתברר שיש שיקולים נוספים. הרא שון הוא, כמובן, כספי. בשל המעבר ירושלים תקבל מענק של 650 אלף שקלים ממינהלת הליגה ו 200 אלף שקלים מפיב"א. כמו כן, מובטחים לק בוצה לפחות תשעה משחקי בית, כך שעוד לפני שהחלה לשחק מובטחים לה יותר ממיליון שקלים.

למידת ההישגיות של האדומים בעו נה הבאה תהיה חשיבות רבה. אם יגיעו לרבע הגמר במפעל, הם צפויים לה כניס לחשבון הבנק יותר מ 100 אלף יורו, סכום שיזנק בצורה משמעותית אם הקבוצה תעלה לפיינל פור.

בעונה החולפת כל אחת מארבע המשתתפות בפיינל פור ליגת האלו פות הרוויחה כמה מאות אלפי יורו, בעוד האלופה א.א.ק אתונה גרפה לקופתה קרוב למיליון יורו. הכספים המחולקים ביורוקאפ נמוכים באופן משמעותי מהסכומים של פיב"א, וב מצבה הנוכחי לקבוצה מהבירה חשוב כל יורו.

גם הכסף שנכנס מזכויות השידור היה שיקול משמעותי. בשנה האחרונה החליט היורוליג למכור באופן עצמאי את זכויות השידור של היורוקאפ והשיג סכום נמוך משמעותית מאשר החוזה המכובד שהשיגה הקבוצה מול ערוץ 20 בעונות הקודמות. לעומת זאת, בליגת האלופות ירושלים תהיה אחראית למ כירת הזכויות לשידור משחקיה, וגם תגרוף את הסכום לכיסה.

סיבה נוספת לעזיבת היורוקאפ היא האכזבה מהתנהלות ארגון היורוליג ומהתסכול מכך שלא הצליחו להת קבל למפעל הבכיר ביבשת, למרות ההצלחות בשנים האחרונות. "היינו נאיביים וחשבנו שבתוך שלוש שנים נוכל להצטרף למועדון הזה", הודו בק בוצה, וגורם במועדון הוסיף: "למרות שקיבלנו רמזים שיש לנו סיכויים טו בים להיכנס פנימה, לא קיבלנו זימון".

נוסף על כל אלה, יש הטוענים כי ראשי הקבוצה קיבלו רמזים שלפיהם אם האדומים יעפילו לפיינל פור של המפעל, הוא יתקיים בארנה בירוש לים. עוד טענה שנשמעה בימים האח רונים היא שבעונה הקרובה מפעל היורוקאפ הולך להיות אחד האיכותיים בתולדותיו, ולפיכך האדומים מעדי פים להשתתף במפעל שמתאים יותר למידותיהם, אולם בכיר במועדון דחה טענה זאת בתוקף: "הולכת להיות לנו קבוצה לא פחות חזקה מאשר בעונה האחרונה. ליגת האלופות הולכת ומ תפתחת משנה לשנה, ולפי מה שאנחנו יודעים זה הולך להימשך".

חומסקי )משמאל( עם אלון. "ליגת האלופות הולכת ומתפתחת משנה לשנה"

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.